10 vecí, ktorým sa vyhnúť pri žiadosti o ruku

10 vecí, ktorým sa vyhnúť pri žiadosti o ruku
Krásna chvíľa plná romantiky a prekvapenia, ktorú si asi každý zapamätá na celý život. Zásnuby sú jedným z najdôležitejších okamihov príbehu lásky. A ako sa na ne pripraviť, aby nedopadli katastrofou?

Obsah článku

Pre ženu je žiadosť o ruku dňom, o ktorom sníva niekoľko rokov a chce, aby bol presne podľa jej predstáv. Naopak, pre muža predstavujú veľkú dávku odvahy a plánovania dokonalého okamihu. Požiadanie o ruku nepredstavuje len kúpu zásnubného prsteňa, ale aj vytvorenie okúzľujúcej atmosféry. Nie vždy dopadne podľa predstáv a plánov.

Ponúkame vám 10 vecí, ktorým by ste sa pri žiadosti o ruku mali radšej vyhnúť.

Bez zásnubného prsteň to proste nejde

Určite u partnerky nepochodíte, ak ju požiadate o ruku a nebudete mať zásnubný prsteň. Práve ten je znakom vašej lásky. Ak prsteň neviete vybrať alebo potrebujete s jeho výberom poradiť, určite nám napíšte. Radi vám pomôžeme vybrať prsteň z našej ponuky alebo vám dokonca vyrobíme zásnubný prsteň na mieru.

muž žiada partnerku o ruku so zásnubným prsteňom v torte
Zásnubný prsteň do jedla jednoducho nepatrí

Prsteň do jedla nepatrí

Prstene ukryté v šampanskom alebo v koláčiku sa dnes už nenosia. V lepšom prípade si ho nastavajúca všimne. Ale takýto špinavý prsteň si má navliecť na prst? Úplnou katastrofou však je, ak si ho vôbec nevšimne, prehltne ho alebo do neho nebodaj zahryzne.

Obligatórne Vezmeš si ma?

Je úplne normálne, ak ste zo zásnub nervózny a správne slová sa vám hľadajú ťažko. Otázku „Vezmeš si ma?“, však musíte vysloviť za každých okolností. Ak sa veľmi zakoktávate a ani presne nevysvetlíte čo chcete, môže sa stať, že to priateľku znechutí a nepovie to „ÁNO“, ktoré ste chceli počuť.

Kvety a žiadosť o ruku patria spolu

Chyba je aj to, ak tomu nebudete prikladať veľkú vážnosť, a len tak bez rozmýšľania ju v obyčajný deň požiadate o ruku. Určite bude prekvapená, ale aj sklamaná, ak od vás nedostane ani kvety.

Moderná komunikácia radšej nie

Požiadanie o ruku by určite nemalo prebehnúť cez SMS-ku alebo emailom. Zásnubný prsteň predsa nesfotíte a nepošlete správou na Facebooku.

Moment pre vás dvoch

Málo žien túži po zásnubách na štadióne či v kine za prítomnosti stoviek ľudí. Tento moment by ste si mali vychutnať len vy dvaja.

Hádka a žiadosť o ruku jednoducho nejdú dokopy

Jeden zo zlých dôvodov požiadania o ruku je udobrenie hádky. Žiadna žena netúži po tom, aby ste ju nahnevanú prekvapili takouto otázkou. Zvoľte si výnimočnejší moment.

Potomok ako jediný dôvod?

Svadba nie je podmienkou, ak sa dozviete, že čakáte potomka. Preto určite neodpovedajte na partnerkino oznámenie, že vás bude viac, otázkou: „Vezmeš si ma?“.

Skutočne som ťa požiadal?

Hoci sa hovorí vo víne je pravda, nežiadajte ženu o ruku, keď ste opitý. Zásnuby sú dôležitým medzníkom vo vašom živote, preto by ste si ho mali čo najlepšie pamätať.

Zásnubný plagiátor

Každý príbeh lásky je iný, preto aj každá žiadosť o ruku by mala byť iná a originálna. Nesnažte sa kopírovať požiadanie niekoho iného. Inšpirujte sa, ale pridajte do toho niečo svoje, čím zaručíte, že to bude neopakovateľné.

Nech už požiadate o ruku svoju partnerku kdekoľvek a akokoľvek vedzte, že tým sa vaša spoločná cesta ešte len začína. Nestačí len navliecť nastávajúcej zásnubný prsteň na ruku, ale je dôležité, aby ste sa o váš vzťah aj naďalej starali.

Zaujal vás tento článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pinterest
Pinterest

Autor článku

Som zakladateľ online zlatníctva Ardiama.sk. Venujem sa tvorbe kolekcií diamantových šperkov a setov Ardiama, obchodu a komunikácii s našimi zákazníkmi.

Mohli by vás zaujímať

Vyhľadávanie