Zákaznícka linka: 0907 785 362
Vážení zákazníci, naša stránka prechádza rekonštrukciou. Z uvedených dôvodov odporúčame objednávať telefonicky na t.č. 0907 785 362

Ako požiadať o ruku

Ako požiadať o ruku svoju partnerku? S touto otázkou si láme hlavu nejeden muž. Takmer všetky ženy a dievčatá snívajú o dokonale romantickej žiadosti o ruku. Niektoré z nich majú už aj v útlom veku celkom jasnú predstavu o tom, ako by všetko malo prebehnúť.

Milí páni, ak sa teda chystáte požiadať svoju polovičku o ruku, najprv si dobre si to premyslite. Veď chcete svoju milovanú osobu nielen potešiť, ale najmä, táto chvíľa sa pravdepodobne už nikdy nezopakujete a budete si ju obaja pamätať ešte veľmi dlho! My vám tiež dáme niekoľko typov, ktoré môžete použiť alebo prispôsobiť vášmu vkusu. Niektorí muži totiž väčšinou v romantike trochu zaostávajú alebo majú iné predstavy, čo je úplne prirodzené. Čo každopádne budete k výnimočnej žiadosti o ruku potrebovať je žiarivý diamantový zásnubný prsteň.

Je však veľa spôsobov, ako položiť túto života meniacu otázku – páni z toho rozhodne nemusia byť v strese, ale naopak je skvelé, keď si tento moment vychutnajú aj oni. Medzi klasiky patrí kytica červených ruží a zamatová krabička s prstienkom. Tým rozhodne nič nepokazíte. Na druhej strane, tento akt by mal byť v budúcnosti naozaj krásnou spomienkou, nehovoriac o tom, že odráža váš doterají vzťah, preto by mal byť naozaj výnimočným. Veľmi podstatnou pomôckou pri výbere detailov je, že svoju budúcu ženu už poznáte. Viete či tušíte, čo má a nemá rada a čo sa jej páči. Možno už dokážete odhaliť či jej predstavu naplníte žiadosťou o ruku ako vystrihnutú z bláznivej romantickej komédie, alebo preferuje romantické vyznanie len vo dvojici či v kruhu rodiny. Dôležité je zamyslieť sa nad tým, kedy je správny moment vo vašom vzťahu. Hoci svoju priateľku veľmi milujete, neurobte to príliš skoro, aby sa náhodou nestalo, že vás odmietne. Ak naopak cítite, že to už očakáva, neunáhlite sa zase príliš.

Predtým, ako začnete rozmýšľať nad výberom správneho miesta, nezabudnite, že okrem spomienky na tento moment ostane vašej polovičky najmä zásnubný prsteň, ktorý jej darujete. Že si sám sebe nadávate, že ste pozornejšie nevnímali, keď vzdychla nad krásnou fotografiou šperku v časopise alebo pri výklade v obchode? Nič nie je stratené, teda hlavne v prípade, ak sa so svojou žiadosťou príliš neponáhľate. Vtedy máte viac času zistiť, čo sa vašej priateľke páči. Všímajte si, aké šperky nosí, či sa jej páčia skôr jednoduché šperky, biele alebo žlté zlato. Môžete vyskúšať aj podsunúť jej malú návnadu a nenápadne sa spýtať na názor a jej vkus. Ak sa však vašej chvíle už neviete dočkať, vtedy sa spoľahnite na radu jej najlepších priateliek, ktoré s ňou určite už túto tému preberali alebo možno aspoň lepšie poznajú jej vkus. Neváhajte ich ani osloviť s pomocou pri výbere. Nezabúdajte, že pokiaľ chcete prsteň vyrobiť na mieru, aj to niečo trvá, preto je ideálna doba na výber aspoň štyri týždne. Tento termín je dôležitý najmä vtedy, ak sa svoju polovičku chystáte požiadať o ruku napríklad na dovolenke. Pred útokom na zlatníctva si spravte najprv prieskum na internete, vyhliadnite si predajne, ktoré majú kvalitné šperky a dobrý výber. Ak nosí vaša priateľka prstene, nenápadne sa pozrite na veľkosť. Ak nosí skôr bižutériu, odmerajte si prsteň napríklad primeraním k svojmu prstu alebo, ak sa vám to podarí, prsteň zoberte do zlatníctva. Napriek tomu je ťažké trafiť veľkosť, ktorá bude presne sedieť, avšak úpravy sú väčšinou už v cene prsteňa. Keď už budete prsteň mať, nezabudnite ho dobre ukryť tak, aby ho priateľka nenašla. Ak váhate, kde je správne ho uložiť, môžete ho nechať napríklad u kamaráta.

A tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa ako požiadať o ruku:

 
 • Miesto, kde ste sa zoznámili alebo kde ste začali spolu oficiálne chodiť – takéto miesto je veľmi symbolické, avšak všetko starostlivo naplánujte. Ak bola miesto vášho zoznámenia obyčajná kaviareň, aj toto miesto dokážete dokonale obzvlášniť, ak napríklad prsteň ukryjete pod šálku alebo požiadate svoju priateľku pred celým osadenstvom kaviarne. Tento moment si môžete nechať zvečniť, a to tak, že sa vopred dohodnete s niektorým prítomným;
 
 • Ak sa rozhodnete, že vaše osudné miesto bude exotická dovolenka alebo niektoré z európskych miest, odporúčame vám najprv si zistiť detaily o danej destinácii. Totiž, čo môže znieť ako dokonale romantická žiadosť o ruku, nemusí až tak dobre vyjsť napríklad v prípade, že budú okolo vás davy turistov. Naopak, aj žiadosť o ruku na dovolenke treba správne domyslieť. Piesok, západ slnka a šum mora znejú síce veľmi romanticky, avšak moment môže pokaziť, ak nedomyslíte, čo po tom. Za žiadosťou o ruku nezabudnite teda naplánovať napríklad večeru, výlet prípadne nejaký iný program
 
 • Klasická a večná večera pri sviečkach – Nezáleží, či vyberiete obľúbenú reštauráciu, alebo navaríte sám. Podstatou je atmosféra. K elegantne prestretému stolu patria sviečky, fľaša vína a kvetiny, či už z kvetinárstva, alebo zo záhradky či lúky. Tie môžete rovno naaranžovať, prípadne si ich nechať ako súčasť dojemnej chvíľky na neskôr. Nechajte túto chvíľu úplne klasickou, ale romantickou zároveň a krabičku s prsteňom vytiahnite z vrecka saka alebo ju odkryte na podnose miesto zákusku. Mäkkému svitu sviec doplneného živou či reprodukovanou hudbou dokáže odolať máloktorá žena;
 
 • Priamo v klenotníctve – táto alternatíva prichádza do úvahy najmä vtedy, ak si naozaj neviete dať rady s prsteňom. Toto miesto však tiež musí byť starostlivo naplánované! Vytypujte si klenotníctvo a uistite sa, že bude otvorené v čase, keď budete okolo neho prechádzať. Pokľaknúť si môžete priamo pred ním alebo nechať túto chvíľu až na moment, keď si vaša drahá vyberie prsteň;
 
 • Pri vašej obľúbenej činnosti či vašej spoločnej záľube – pokiaľ máte spoločnú obľúbenú činnosť, ktorú radi robíte a spája sa s ňou určitá symbolika, určite nepokazíte nič, keď ju spojíte s ďalším menenej dôležitým momentom. Naplánovať sa dá všeličo – napríklad žiadosť o ruku pri behu či pri inom športe, prípadne, keď obaja radi čítate knihy alebo lúštite krížovky, žiadosť o ruku sa dá zakomponovať aj tam;
 
 • V práci – žiadosť o ruku tam, kde to najmenej čaká, a to v práci, znie naozaj filmovo, pokiaľ ste však rozhodnutý o tomto mieste, treba to veľmi dobre naplánovať. Rozhodli ste sa jej poslať kyticu s kvetmi, prsteňom a kartičkou kuriérom? To znie síce pekne, ale nikdy neviete, aký moment zachytíte, či nebude práve nervózne naháňať termíny, a podobne. Pokiaľ sa poznáte s jej kolegami alebo aj šéfom, sú to určite priaznivejšie podmienky, ktoré môžu zaručiť, že sa vám to podarí skvele.

Ak ste sa rozhodli byť ešte viac originálny, fantázie sa medze nekladú. Hoci, ako sme už spomínali, skúste sa na chvíľu vcítiť do kože svojej priateľky. Pokiaľ má radšej klasiku a romantiku, svoj vtip a originalitu nechajte na iné príležitosti. Pokiaľ je však za každú srandu, môžete si naozaj vybrať niektorý z netradičnejších spôsobov žiadosti o ruku. Môžete naplánovať karaoke a po odspievaní jej obľúbenej pesničky vysloviť tú osudnú vetu, alebo to môžete povedať svojej láske na billboarde.

Na čo si však dať pri žiadosti o ruku pozor?

 1. Gesto – nech je už prsteň akokoľvek drahý a krásny, prsteň pokazíte, pokiaľ to celé nenaplánujete dôkladne. Môžete si pripraviť aj krátky príhovor. Avšak, nepreháňajte to, pretože odznieť by mala hlavne otázka: „Vezmeš si ma?“ V žiadnom prípade nežiadajte o ruku esemeskou, cez telefón, a podobne.

 2. Príliš to nekomplikujte – Niektorí páni sa často snažia o prílišnú originalitu, ktorá je natoľko zložitá, že im zaberie množstvo času a stojí ich tiež veľa nervov. Lenže potom sa môže ľahko čokoľvek pokaziť. Niekedy je teda lepšie zvoliť jednoduchosť s dôrazom na romantický moment.

 3. Nedávajte prsteň do jedla – i s originalitou je potrebné zachádzať opatrne. Dávať zásnubný prsteň do jedla je minimálne nepraktické, nehovoriac o možnom neveselom konci večera na pohotovosti so zlomeným zubom.

 4. Nežiadajte svoju priateľku o ruku na verejných miestach – pokiaľ je svoj introvertný typ, pravdepodobne ju viac poteší, ak si túto chvíľu necháte len pre vás dvoch. Vzácny moment by totiž mohol pre ňu narušiť desiatka prizerajúcich sa ľudí. To isté platí aj pre rodinu – hoci je pre vás dôležitá, žiadosť pred jej rodičmi by mohla byť poriadne nervózna, čo určite nechcete.

 5. Nepýtajte sa príliš skoro – Keď sa človek bláznivo zamiluje, je jednoducho ťažké krotiť svoje emócie. Na druhú stranu požiadať niekoho o ruku po mesiaci vzťahu je skutočne bláznovstvo, ktoré vás môže nepríjemne zraziť späť na zem z pomysleného obláčiku zamilovanosti v podobe odmietnutia a rozchodu.

 6. Rešpektujte priateľkin rytmus – pokiaľ nie je práve ranné vtáča, žiadosť o ruku ako romantické prebudenie určite nebude ono. Samozrejme, je ťažké trafiť úplne najvhodnejší moment, ale sám vypozorujete, ktorý čas nie je najlepší.

 7. Radšej nemiešajte významné sviatky – Vianoce, Nový rok či Valentín sú síce dobré na zapamätanie a tieto dni už sami o sebe dýchajú atmosférou, pokiaľ sa ale naozaj rozhodnete predniesť svoju originálnu žiadosť o ruku v niektorý z dní vyznačených v kalendári červenou, dôkladne zvážte, či si prajete pripraviť svoju drahú polovičku o jej výnimočný deň. Nechcete predsa, aby sa cítila ochudobnená o nádherný zážitok, aby oslava vašej vzájomnej lásky splynula s oslavami Vianoc alebo narodenín. Prestaňte byť na chvíľu pragmatickým mužov, skúste nahliadnuť na situáciu ženskými romantickými očami.

Nech už si vyberiete akúkoľvek situáciu a moment, povedzte to najmä srdcom. Určite by vás k tomu nemali nútiť žiadne okolnosti, zároveň to nebude nikdy ono, ak vám daný moment alebo miesto nebudú po vôli. Obaja si túto chvíľu budete už navždy pamätať, preto si ju pripravte tak, aby bola pre oboch krásnym zážitkom. Veríme, že sme Vám pomohli vyriešiť otázku ako požiadať o ruku Vašu vyvolenú.

Ako požiadať o ruku

vrátenie 30 DNÍ NA VRÁTENIE ALEBO ÚPRAVU ŠPERKU
vrátenie DOPRAVA ZDARMA
vrátenie LUXUSNÁ KRABIČKA ZDARMA
vrátenie CERTIFIKOVANÝ TOVAR