Detské náušnice – na čo dať pozor pri ich výbere?

malý zaspávajúci novorodenec
Poradíme vám ako vybrať tie najlepšie detské náušnice pre vašu malú slečnu. Unikátne, diamantové, z kvalitného zlata.

Obsah článku

Bábätko je krehké a citlivé stvorenie. Výber detských náušníc musí byť preto ešte precíznejší a uváženejší ako pri výbere náušníc pre dospelých. Prvé detské náušnice dievčatá nosia približne do 6-teho roku. Náušničky nie je vhodné dieťatku nasadiť skôr ako dovŕši tri mesiace.

Pri výbere detských náušníc buďte dôsledný a dbajte na viacero dôležitých aspektov:

Prvé detské náušnice a vek dieťaťa

Prvé detské náučnice častkokrát vyberajú budúci krstní rodičia ako dar. Je preto viac než vhodné spýtať sa rodičov či plánujú dievčatku prepichnúť ušká a v akom veku.

Oblé hrany

Pri výbere tvaru detských náušničiek dbajte na to, aby nemali žiadnu ostrú hranu. Šperk si zľahka prehmatajte medzi prstami. Skontrolujte tiež miesta, kde by sa potenciálne mohli náušničky zachytávať o odev. Ostré hrany by mohli dieťatko poraniť.

Kvalita náušníc

Šperky pre najmenších, a hlavne detské náušnice musia byť zdravotne neškodné a antialergické. Inak riskujete zahnisané ušká, rôzne alergické reakcie, bolestivé opuchy. Ideálnou voľbou je 24-karátové rýdze zlato bez prímesí rôznych iných kovov. Detské náušnice nakupujte len od certifikovaných a overených predajcov. Každý zlatý šperk musí prejsť kontrolou na Puncovom úrade Slovenskej republiky a byť označený štátnym puncom.

Farba náušníc

Konzervatívne žlté, decentné biele či trendy ružové? Nech sú vaše preferencie akékoľvek, vždy sa bude jednať o vkusnú voľbu. Dôležitá je decentne zladená kombinácia farieb v prípade, že bude šperk zdobený kamienkami. Inšpirujte sa prekrásnym prevedením náušničiek v ružovom zlate Lorraine.

diamantové náušnice z ružového zlata
Diamantové náušnice Lorraine z ružového zlata sú vhodné aj pre deti ako detské náušnice

Typ uzáveru na detských náušniciach

Veľmi dôležitú časť tvorí uzáver. Puzety a balóniky nie sú pre deti vhodné. Pri ležaní spôsobuje tento typ uzáveru nepríjemnú bolesť. Pre najmenšie deti je ideálnou voľbou brizura. Zapínanie je vpredu a veľmi prakticky sa dievčatku nasadzuje. Do očka sa zasunie háčik, ktorý je možné v prípade záujmu "uzamknúť", aby sa zabránilo otvoreniu a strate.

Veľkosť uzáveru

Niektoré detičky majú hrubšie ušné lalôčiky, alebo vysoko nastrelené dierky. Vtedy môže byť potrebný väčší uzáver. Ideálnou voľbou je v tomto prípade uzatváranie náušničiek klapkou zo zadu.

Tento typ uzáveru nájdete napr. na krásnych diamantových náušniciach Nicci zo žltého zlata alebo Kiara zo žltého, ružového alebo bieleho zlata.

Diamantové náušnice zo žltého zlata s uzáverom vhodným aj pre detské náušnice
Diamantové náušnice Nicci zo žltého zlata sú krásnym prvým šperkom ako stvoreným pre vaše dieťa

Nezabudnite, že vyberáte náušnice pre dieťa. Zvážte všetky kroky uvedené vyššie a urobte všetko preto, aby prvé náušnice vášho dieťatka boli nielen krásne, ale hlavne pohodlné a zdraviu nezávadné.

Zaujal vás tento článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pinterest
Pinterest

Autor článku

Som zakladateľ online zlatníctva Ardiama.sk. Venujem sa tvorbe kolekcií diamantových šperkov a setov Ardiama, obchodu a komunikácii s našimi zákazníkmi.

Mohli by vás zaujímať

Pre tento článok sme zatiaľ nepridali žiadne podobné články.

Vyhľadávanie