Zákaznícka linka: 0907 785 362
Vážení zákazníci, naša stránka prechádza rekonštrukciou. Z uvedených dôvodov odporúčame objednávať telefonicky na t.č. 0907 785 362

Biele zlato

Vylepšite svoju eleganciu s jedinečne vyhotovenými šperkami z bieleho zlata

Akýkoľvek krásny outfit je neúplný bez doplnkov ako sú náušnice, náhrdelník, náramky či prstene, ktoré sú považované za krásne sady šperkov. Ženy na celom svete milujú nosiť rozmanité šperky ktoré sú vyrobené z rôznych vzácnych kameňov či kovov. Môžeme povedať, že šperky nie sú ničím menším, než povestnou čerešničkou na torte pre váš celkový vzhľad. To je dôvod, prečo sú ženy vždy vášnivé ohľadom šperkov, keďže vďaka týmto doplnkom budú vyzerať istejšie a krásnejšie. Šperky vyrobené z kvalitného materiálu budú vyžarovať vašu vnútornú krásu tým, ako zdobia váš krk, uši a ruky. Predtým ľudia preferovali nosenie šperkov zo zlata, ale v súčasnej dobe získali obrovskú popularitu šperky z diamantov a bieleho zlata, keďže dokážu každý outfit doplniť tým najlepším spôsobom. Ozdoby hrajú dvojitú rolu pri príležitostiach ako sú svadby a zásnuby; prvou je reprezentácia etických hodnôt a druhou rolou je zaistenie, že budete vyzerať elegantne v pre vás dôležitý deň vášho života.   Význam rôznych typov zlatých šperkov, ktoré sa obvykle nosia na rôznych častiach tela, možno vysvetliť takto:
 • Náušnice: Náušnice nielen zvýšia krásu vašej atraktívnej tváre a uší ale tiež sa hovorí, že kruhové náušnice môžu zlepšiť výkon vášho mozgu. Pred výberom náušníc je tiež veľmi dôležité vziať do úvahy tvar vašej tváre spolu so šatami, ktoré máte na sebe. Náušnice v tvare sĺz a visiace náušnice sú vhodné pre ženy so širokou a okrúhlou tvárou, kdežto drobné náušnice vyzerajú dobre na každom type tváre.
 • Náhrdelníky: v tejto dobe, kedy ženy často preferujú šperky z bieleho zlata, náhrdelníky vyrobené z bieleho zlata a posiate diamantami v ich strede sa najviac hodia pri príležitosti svadby. Podľa štúdie, jednoduché a ľahké náhrdelníky jemne tlačia na krku čím môžu posilniť vašu chrbticu a zvýšiť vašu duševnú silu. Pre zdravie je teda dobré nosiť ľahké náhrdelníky denne.
 • Prstene: Nosenie prsteňov na rôznych prstoch má svoje dopady. Vzhľadom k tomu, že šperky z bieleho zlata sa stali symbolom spoločenského postavenia, ľudia si často zvolia prsteň z bieleho zlata ktorý nosia na prstenníku pre zlepšenie sexuálnej sily a vyváženie ambícií. Prstene sú taktiež symbolom sľubov, ktoré si páry medzi sebou vymenia v deň svojho sobáša.
 • Náramky: Náramky z bieleho zlata sú tým najlepším darčekom, ktorým môžete prekvapiť svoju novú manželku. Vedci zistili, že tieto náramky môžu zvyšovať sexuálnu energiu a zlepšovať krvný obeh. Okrem toho tieto náramky môžu zlepšiť maternicu a obmedziť poruchy spánku či šancu na ochorenie srdca. Takže zlaté šperky nielenže vylepšujú váš výzor, ale taktiež zlepšujú zdravie v mnohých ohľadoch. Teraz poďme preskúmať ďalšie informácie o zlatých šperkoch.
Existujú rôzne typy zlata:
 • Žlté zlato: Žlté zlato je starodávny a najviac sa vyskytujúci kov používaný na výrobu ozdôb. Žlté zlato sa vyrába z kombinácie zlata, striebra, zinku a medi v primeranom pomere. Je hypoalergénne a nevyžaduje žiadnu údržbu. Žlté zlato má vysokú tradičnú hodnotu v rôznych krajinách.
 • Ružové zlato: Je odolnejšie ako žlté zlato a vyrába sa zmiešaním zlata, striebra a medi. Je taktiež lacnejšie ako ostatné varianty zlata.
 • Zelené zlato: tento typ zlata sa získava zmiešaním zlata, striebra a určitého množstva medi. Vzhľadom k tomu, že farba výslednej zliatiny je zelená, označuje sa ako zelené zlato.
 • Biele zlato: často považované za platinu, biele zlato je druh zlata ktoré získava obrovské uznanie a popularitu kvôli vysokému lesku a atraktívnemu vzhľadu, ktoré šperky z bieleho zlata ponúkajú.
Vyberte si z našej ponuky zásnubných prsteňov z bieleho zlata.

Čo biele zlato predstavuje?

Biele zlato je zliatinou žltého zlata, ku ktorému môže byť pridané paládium alebo nikel. Tieto dva kovy mu pridávajú ďalší lesk, preto sa používajú k výrobe šperkov z bieleho zlata. Okrem týchto dvoch môžu byť použité aj striebro, zinok či meď. „Belosť“ vášho šperku závisí od pomeru rôznych pridaných materiálov. Výrobcovia aplikujú aj tenkú vrstvu ródia pre lesklú bielu farbu a chromatický nádych. Pokovovanie ródiom tiež podporuje ďalšie vlastnosti ako pevnosť, trvanlivosť či tvrdosť. Aplikuje sa pre zvýšenie úrovne vášho šperku. V jednom šperku z bieleho zlata dostanete 75% žltého zlata a 25% bieleho zlata. Kúsky bieleho zlata môžu byť vyrezané z rôznych karátov – 10K, 18K, 22K a 24K. Najbežnejšie je však 14K, z ktorého získate fenomenálny šperk z bieleho zlata s vynikajúcim odleskom a kvalitou.

Pôvod šperkov z bieleho zlata

Šperky z bieleho zlata začali získavať popularitu v 20. rokoch minulého storočia a boli predstavené ako alternatíva platiny, keďže ju svojim vzhľadom pripomínajú. Šperky z bieleho zlata sa preto stali preferovanou voľbou tých, ktorí chceli nosiť platinové šperky ale nemohli si ich dovoliť. Dnes ľudia po celom svete milujú nosiť šperky z bieleho zlata pri príležitostiach svadby či zásnub. Existuje množstvo ľudí, ktorí si vyberú prsteň z bieleho zlata zdobený diamantom ako zásnubný prsteň pre svojho partnera.

Niektoré z výhod nákupu šperkov z bieleho zlata:

 • Dobrá alternatíva k žltému zlatu: Žlté zlato existuje už od staroveku a preto sa stalo veľmi častým. Biele zlato vám tak ponúka osobitý vzhľad. Ak plánujete ísť na priateľovu svadbu, je dobrým nápadom zakúpiť trblietavý náhrdelník alebo náušnice z bieleho zlata pre pozornosť davu.
 • Podobnosť s platinou: Je to jedna z najväčších výhod bieleho zlata. Je ťažké rozlíšiť šperky z bieleho zlata a z platiny. Ak ste snívali o platinovom prsteni alebo náušniciach s diamantmi pre váš svadobný obrad, ale výdavky naň vám značne obmedzili váš rozpočet, správnou voľbou je biele zlato. Je ťažké rozlíšiť medzi ním a platinou a tak môžete kúpiť prstene alebo náušnice z bieleho zlata s diamantmi a vychutnať si radosť z nosenia platiny za prijateľnú cenu.
 • Vyzerá úžasne s drahokamami: Ak máte radi žiarivý vzhľad a krásne farby rôznych drahých kameňov, môžete sa rozhodnúť pre obrúčky či prstene s rôznymi kameňmi ako zafír, rubín, kryštál či kopál a biele zlato je tou správnou možnosťou; strieborný tón bieleho zlata vytvára elegantný vzhľad v kombinácií s drahými kameňmi. Taktiež si môžete vybrať obrúčky vykladané drahými kameňmi pre vašu svadobnú či zásnubnú slávnosť. Snubné prstene v štýle vintage ponúkajú osobitý vzhľad a sú unikátnym symbolom vašej oddanosti a lásky.
 • K dispozícií v rôznych vzoroch: Šperky z bieleho zlata sú perfektnou voľbou pre ženy, ktoré milujú zbierať šperky unikátnych vzorov a dizajnov. Biele zlato sa skladá z rôznych druhov kovov ako nikel, paládium a meď, vďaka čomu je ľahko tvarovateľné. Táto vysoká poddajnosť bieleho zlata ho činí vhodným k tvorbe rôznych zložitých vzorov. Náramky a náušnice z bieleho zlata disponujú komplexným a nenapodobiteľným dizajnom, vďaka ktorým budete na vašej svadbe vyzerať bezkonkurenčne.
 • Dobrá tržná cena: Šperky z bieleho zlata nie sú len svadobnou ozdobou ktorá vás učiní viac elegantnou, ale sú taktiež najbezpečnejšou investíciou pre ťažšie časy. Aj keď nebudete mať taký zisk ako zo žltého zlata, predsa len obsahuje 75% zlata, ktoré môžete speňažiť. Teda okrem toho že budete pri rôznych príležitostiach viac štýloví a elegantní, šperky z bieleho zlata vám zabezpečia aj dobrý ďalší predaj.
 • Cenová dostupnosť: Niet pochýb o tom, že biele zlato je drahšie než žlté, no lacnejšie než platina. Ak plánujete obdarovať svoju ženu párom náušníc, náušnice z bieleho zlata môžete kúpiť za rozumnú cenu a zvýšiť tak nielen jej šťastie ale aj jej krásu.
 • Odolnosť voči korózii: Je to jedna z najväčších výhod kúpy šperkov z bieleho zlata. Keďže biele zlato pozostáva z kovov ako paládium, nikel, striebro či vrstva ródia, je tak odolné voči korózii, husté a trvanlivé. Nie je citlivé na hrdzu či poškodenie a tak je odolné aj voči opotrebovaniu a má dlhú životnosť. To je dôvod, prečo ľudia často obdarúvajú budúcu nevestu náušnicami či náramkom z bieleho zlata.
 • Ideálne pre osadenie diamantov: Ak zbožňujete diamantové šperky, biele zlato je pre vás skvelou voľbou. Biele zlato drží diamant pevne a zároveň zdôrazňuje jeho lesk a trblet. Šperky z bieleho zlata vysádzané diamantmi vám ponúknu žiarivý vzhľad v deň vašej svadby, kedy na kráse naozaj záleží. Diamant v bielom zlate na vás pritiahne pozornosť všetkých očí v miestnosti.

Čo musíte zvážiť pred kúpou šperkov z bieleho zlata:

 • Leštenie ródia: Je nevyhnutné dávať pozor na leštenie vašich šperkov keďže vrstvička ródia sa môže po čase opotrebovať a tak budú vaše šperky vyzerať nažltlo a neatraktívne. Je teda dôležité kupovať biele zlato od serióznych obchodníkov, ktorí vám ponúknu šperky náležitého štandardu.
 • Percento niklu: Tí, ktorí sú alergickí na nikel, by si mali dávať pozor na zloženie bieleho zlata pri kúpe týchto šperkov. Väčšie percento niklu môže viesť ku kožnej alergii, ale nízke percento nespôsobí žiadnu reakciu. Okrem toho, môžete si vybrať šperky, ktoré miesto niklu obsahujú paládium.
 • Štandard a kvalita: Je dôležité skontrolovať karáty šperku, rovnako ako jeho úroveň kvality.
 • Cena: pred zakúpením šperku z bieleho zlata je vhodné porovnať ceny ponúkané rôznymi internetovými obchodmi. Existujú obchodníci, ktorí predávajú biele zlato za cenu platiny. Je dôležité si všimnúť, že biele zlato je lacnejšie ako platina.

Zásadné fakty o šperkoch z bieleho zlata

 • Existuje mnoho ľudí, ktorí si mýlia biele zlato a platinu. Biele zlato je však od platiny úplne odlišné. Je to vlastne len žlté zlato perfektne zmiešané s kovmi ako striebro, meď či nikel, vďaka čomu je tvrdšie, lesklejšie a viac poddajné.
 • Mnoho ľudí nekupuje biele zlato, keďže obsahuje nikel, ktorý môže spôsobiť podráždenie pokožky. Dobrou správou pre milovníkov bieleho zlata je, že nikel je teraz nahradzovaný paládiom, ktoré nespôsobuje žiadny typ podráždenia pokožky. Plus, povlak z ródia neutralizuje efekt niklu a tým zabraňuje kožnému podráždeniu.
 • Biele zlato je ideálne pre osadenie diamantu z tried D-E-F-G-H-I-J keďže tieto bezfarebné diamanty vyzerajú úžasne, keď sú vsadené do bieleho zlata. Spolu vytvárajú unikátnu kombináciu elegancie a jasu. Zlatníctvo Ardiama.sk dodáva certifikáty GIA k diamantom.
 • Šperky zo žltého zlata sa musia vymieňať každé 3 roky, ale pri bielom zlate takéto problémy nie sú. Osadenie drahých kameňov ešte zvyšuje životnosť vašich šperkov z bieleho zlata. Je to jeden z dôvodov, prečo ľudia preferujú pri osadzovaní kameňov biele zlato – lesk bieleho zlata vydrží dlhšie než pri žltom.
Ak chcete vyzerať elegantne a pôvabne pri príležitosti vašej svadby, zadovážte si nádherné šperky z bieleho zlata, vďaka ktorým budete vyzerať viac fascinujúco a pôsobivo. Biele zlato náušnice           Biele zlato zásnubný prsteň Bratislava   Náušnice biele zlato Bratislava Zásnubné prstene biele zlato
vrátenie 30 DNÍ NA VRÁTENIE ALEBO ÚPRAVU ŠPERKU
vrátenie DOPRAVA ZDARMA
vrátenie LUXUSNÁ KRABIČKA ZDARMA
vrátenie CERTIFIKOVANÝ TOVAR