Zákaznícka linka: 0907 785 362
Vážení zákazníci, naša stránka prechádza rekonštrukciou. Z uvedených dôvodov odporúčame objednávať telefonicky na t.č. 0907 785 362

Briliant

Briliant

Briliant je z chemického hľadiska je diamant len uhlík. Keď poviete uhlík, prvá farba, ktorá každému príde na rozum, je čierna, avšak nikto na svete by nemohol vidieť čierny diamant. Diamant je vo svojej pôvodnej podobe v baniach len kus kameňa. Aby žiaril, musíte ho špeciálnym spôsobom obrúsiť. Čím väčší počet faziet tým žiarivejším sa stane, čo mnohonásobne zvyšuje hodnotu diamantu. V našom eshope nájdete veľa krásnych modelov briliantových prsteňov.

Čo je briliant?

Briliant je diamant, alebo hocijaký iný drahokam, vybrúsený do určitej formy. Mal by mať mnoho faziet, ktoré mu umožňujú odrážať svetlo v rôznych uhloch, teda zvyšovať odlesk. Po vybrúsení diamantu je najoptimálnejším tvarom kužeľ, vďaka ktorému diamant odráža maximum svetla. Pri brúsení diamantu pod rôznymi uhlami dochádza k obrovskému úbytku hmotnosti a aj pri najmodernejších metódach sa strácajú desiatky percent hmotnosti. Existuje mnoho typov briliantových tvarov, najobľúbenejší je okrúhly tvar. Tento briliant zvyčajne pozostáva z 58 faziet, z toho 33 na korune (vrchná polovica nad rundistou stredným pásom) a 25 na pavilóne (dolná polovica)

Ako žiari diamant?

Každá fazeta diamantu má potenciál zmeniť dráhu svetla jeho odrážaním. Odrazené svetlo sa dostane do cesty ďalšej fazete a týmto spôsobom vidíme viacnásobné odrazy svetla. Práve toto spôsobuje, že sa diamant leskne briliantovým spôsobom.

Aký je rozdiel medzi briliantom a diamantom?

Je to jednoduchý rozdiel. Diamant je kameň, zatiaľ čo briliant je diamant vybrúsený na 57 faziet. Ľudia si ich pletú, avšak nie sú rovnaké. Diamant vo svojej pôvodnej podobe nevyzerá atraktívne, je to beztvarý kameň. Naopak briliant je nádherne vybrúsený kameň. 58 faziet zaistí fantastický odraz svetla, čo ho robí krásnym klenotom. Srdcia a šípky: Srdcia a šípky sú špecifickým vzorom viditeľným pomocou špeciálneho prístroja. Ako bolo uvedené vyššie, diamant vybrúsený do tvaru briliantu má 58 faziet. Krása briliantu je, že tieto fazety sú navzájom v harmónií. Pri pohľade na diamant z vrchu je možné vidieť dokonalý vzor ôsmich symetrických šípok. Zároveň pri pohľade zo spodku by ste uvideli osem symetrických sŕdc. Prítomnosť sŕdc a šípok je potvrdením, že sa jedná o dokonale vybrúsený diamant, aj keď mnoho expertov s tým nesúhlasí. Je to známkou vynikajúcej optickej symetrie. Je to jemný výbrus, ale nikdy nie záruka.

Klasifikácia briliantov

Aby mal diamant veľkú cenu musíte ho vybrúsiť do dokonalého vzoru. Brúsenie diamantov zníži hmotnosť na polovicu aj pri použití najsofistikovanejších prístrojov čo spôsobuje nadmerné množstvo odpadu pridávajúce sa k nákladom. Keď vybrúsite diamant, má to na jeho vzhľad tri hlavné účinky: Lesk: toto je jas vytvorený perfektnou kombináciou odrazov svetla od povrchu ako aj od vnútra diamantu. Oheň/fluorescencia: je to rozptyl svetla do viditeľných farieb spektra Brúsič diamantov čelí veľkej dileme. Mnoho zákazníkov dáva prednosť priemerne vybrúsenému diamantu s vyššou hmotnosťou v porovnaní s jemne vybrúseným diamantom. Musí udržať rovnováhu medzi hmotnosťou a leskom, čo vedie k triedeniu briliantových výbrusov. Toto umožňuje kupujúcim rozhodnúť sa medzi dobre a horšie vybrúseným v snahe získať karátovú hmotnosť. Metóda triedenia briliantov rozlišuje výbrus v rozmedzí od slabých po vynikajúce, pričom je prirodzené, že cena sa nepohybuje v rovnakom rozmedzí. Triedenie berie do úvahy rôzne faktory ako sú šírku rundisty (stredového pásu), lesk či symetriu. Toto vedie k faktoru 4C (váha, farba, brus a čistota), všetky tri by mali tvoriť perfektnú kombináciu. Teraz sa pozrieme na individuálne charakteristiky piatich stupňov briliantového výbrusu: Vynikajúci: tento typ výbrusu má maximálny oheň a žiaru, odráža prakticky všetko svetlo, ktoré vstupuje do diamantu, čím ukazuje nádhernú iskru. Veľmi dobrý: je veľmi podobný vynikajúcemu až na to, že má trochu nižšiu cenu. Dobrý: zaisťuje väčšinu odrazu svetla čím dáva diamantu nadpriemerný vzhľad. Priemerný: umožňuje väčšine svetla vstupujúceho do diamantu uniknúť zo strany alebo zo spodku, čo znižuje stupeň odlesku. Tento typ výbrusu majú často diamanty s menej ako 0,75 karátu Slabý: umožňuje všetkému svetlu uniknúť stranami alebo spodkom. Tento diamant vyzerá byť bez lesku v porovnaní s výbrusmi vyššieho stupňa. Videli ste rôzne fazety diamantov a ich stupne výbrusu. Diamantové šperky sú krásne na nosenie. Čím väčší počet dokonalých brúsov, tým krajšie sa zdajú. Briliant BRILIANTOVÝ ZÁSNUBNÝ PRSTEŇ TALA AASCHER Briliantový zásnubný prsteň ružové zlato BRILIANTOVÝ ZÁSNUBNÝ PRSTEŇ STELA MARQUISE
vrátenie 30 DNÍ NA VRÁTENIE ALEBO ÚPRAVU ŠPERKU
vrátenie DOPRAVA ZDARMA
vrátenie LUXUSNÁ KRABIČKA ZDARMA
vrátenie CERTIFIKOVANÝ TOVAR