Logo značky Ardiama - horizontálne, v čiernej farbe

Doplnky z ružového zlata. Áno alebo nie?

žena si v klenotníctve vyberá retiazku z ružového zlata
Vybrať tie správne doplnky je často veľké umenie a zladiť ich k outfitu je celá veda. Jasné, aj vy si viete vytvoriť outfit, ktorý vyzerá dobre. Ale čo by to bol za outfit bez doplnkov? Kadejaká maličkosť dokáže váš outfit buď absolútne doladiť alebo úplne zničiť.

Obsah článku

Nemusíte sa, ale ničoho báť! Stačí poznať pár trikov a aj vy môžete vyzerať dokonale a byť zladená od hlavy až po päty. Pomôžu vám k tomu napríklad aj doplnky z ružového zlata. Prstene, náušnice, náhrdelníky či náramky.

Najnovšie módne a šperkové trendy sú aj o ružovom zlate. Ale nenechajte sa oklamať. Ružové zlato nie je úplne nová záležitosť. Je tu už od doby, kedy sa prvý krát podarilo zmiešať zlato z meďou.

Práve prstene z ružového zlata, náušnice, náramky, náhrdelníky a iné zlaté šperky sú určené tým odvážnym ženám, ktoré sa chcú odlišovať a byť iné.

diamantový zásnubný prsteň z ružového zlata
Tvarovo zaujímavý, často nakupovaný zásnubný prsteň Lamar z ružového zlata

Ružové zlato je výhradne ženskou záležitosťou. Pôsobí veľmi pekne a jemne, avšak nie je práve najjednoduchšie zladiteľné. V správnej kombinácií s outfitom je však nesmierne zaujímavé a originálne.

Častokrát môžeme doplnky z ružového zlata považovať aj za vintage šperky, ktoré pôsobia veľmi elegantným dojmom a pomôžu vám byť úplne iná ako ostatné.

Ako mám nosiť ružové zlato?

Túto otázku si kladie veľa žien. Väčšina z vás je zvyknutá na biele alebo žlté zlato. My vám pomôžeme s tým, ako a s čím môžete kombinovať doplnky z ružového zlata.

dámska a pánska obrúčka z kombinácie ružového a bieleho zlata
Ružové a biele zlato spolu jednoducho ladí. Dôkazom sú aj tieto krásne svadobné obrúčky z kombinácie ružového a bieleho zlata

1. Mixujte kovy

Možno si práve hovoríte, že to by ste nikdy nespravili. Avšak pri ružovom zlate sa toho nemusíte vôbec báť. Vezmime si napríklad také prstene z ružového zlata. Samy o sebe sú síce krásne, ak k nim ale pridáme biele zlato, táto kombinácia je na nezaplatenie. Takéto prstene premenia aj bežný outfit na originálny. Ružové zlato pôsobí veľmi elegantne aj v kombinácii so žltým zlatom.

2. Nahromaďte si šperky

Zatiaľ čo v mnohých prípadoch platí trend „menej je viac“, práve pri ružovom zlate hromadenie vôbec nie je žiadny problém. Ak sa urobí správne.

Dajte do hromady rôzne druhy náramkov, prsteň z ružového zlata, a ak sa budete cítiť odvážna, pridajte aj hodinky. Tak isto môžete kombinovať aj náhrdelníky rôznych dĺžok. Použite rôzne veľkosti a textúry, držte sa však jedného odtieňa.

V tomto prípade vám odporúčame, aby bol váš celkový outfit jednoduchší, aby ste nepôsobili prehnane.

3. Zvoľte vhodné oblečenie

Ružové zlato viete krásne zvýrazniť správnym outfitom. Jeho výraznú ružovú farbu viete priniesť do popredia pomocou béžových a hnedších odtieňov oblečenia. Môžete s ním tiež vytvoriť zaujímavý kontrast. V kombinácii s jemnou tyrkysovou farbou určite vytvoríte zaujímavý a jedinečný efekt.

Ak sa stále neviete rozhodnúť či povedať áno alebo nie ružovému zlatu, my sme jednoznačne za áno! Buďte odvážna, vyskúšajte niečo nové. Uvidíte, že budete mať s ružovým zlatom úspech a získate obdiv svojho okolia.

Zaujal vás tento článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pinterest
Pinterest

Autor článku

Som zakladateľ online zlatníctva Ardiama.sk. Venujem sa tvorbe kolekcií diamantových šperkov a setov Ardiama, obchodu a komunikácii s našimi zákazníkmi.

Mohli by vás zaujímať