Moja svadba alebo aký bude môj vysnívaný deň D

nevesta drží krásnu snehobielu svadobnú kyticu
Moja svadba nie je deň ako každý iný. Je to deň, kedy chce byť každá z nás nádherná. Chceme sa cítiť ako princezné. A hlavne chceme mať pocit že ten , ktorý nás čaká pri oltári je ten, s ktorým chcene stráviť zvyšok života.

Obsah článku

Moja svadba a svadobné obrúčky, ktoré mi ju budú navždy pripomínať

Moja svadba by mala byť dňom, ktorý si zapamätám nielen ja, ale aj on. Chvíľa, kedy si vzájomne vymeníme svadobné obrúčky, by nám mala zarezonovať v mysli kedykoľvek, keď sa v myšlienkach pri pohľade na obrúčku na prste vrátime v čase. Moja svadba by mala byť jedinečná a krásna. A taká akú si budem pamätať a nosiť ju so sebou stále už navždy.

Čo sa týka výberu svadobných obrúčok na moju svadbu, obrátila by som sa na seriózne a overené klenotníctva. Tie ponúkajú viac než klasiku. Svadobné obrúčky by mali byť jedinečné, pretože budú symbolom našej lásky. A tiež spomienkou na deň, kedy sa konala moja svadba, svadba o ktorej som vždy snívala.

Dnes je na trhu množstvo klenotníctiev, ktoré ponúkajú svadobné obrúčky z rôznych materiálov, v rôznych kombináciách farieb s rôznymi povrchovými úpravami. Stačí, ak si nájdeme chvíľku času a pozrieme si aktuálne ponuky.

Každý má svoj individuálny vkus, a preto si myslím, že je na oboch partneroch, ako sa pri výbere svojich obrúčok dohodnú a čo sa im bude páčiť. Keďže zásnubný prsteň je voľbou muža – pre ženu by mal byť prekvapením, obrúčky by mali byť zase spoločnou voľbou oboch.

Svadobné šaty – krásne, snehobiele ako pre princeznú?

Hneď ako myslím na moju svadbu napadnú mi svadobné šaty. Ako by mali vyzerať? Aký strih by mali mať? Zvoliť si radšej princeznovské alebo radšej jednoduché a elegantné šaty ? Samozrejme existujú isté trendy a každý rok je moderné niečo iné. Ako máme ale my ženy chápať výraz „ moderné“ ?

Móda sa stále točí dookola, a to čo bolo krásne a elegantné pred 30 rokmi, môže byť krásne dnes alebo naopak. Prvoradé je, aby sa žena vo svojich svadobných šatách cítila ako princezná. A samozrejme, aby to ocenil aj muž, ktorý si ju za svoju princeznú vybral.

Už od malička sme ako malé snívali o tom ako si oblečieme krásne snehobiele svadobné šaty, v ktorých sa budeme cítiť najkrajšie na svete.

nevesta si na svoju svadbu vyberá svadobné šaty v špecializovanom svadobnom salóne
Svadobné šaty by mali zvýrazniť vašu krásu a skryť nedostatky

Každá žena má inú postavu a iné krivky. Tým, by mali byť patrične prispôsobené aj svadobné šaty. So strihom, a takisto materiálom vám poradia v profesionálnom svadobnom salóne. Nemusím si hneď na prvý krát vybrať správny salón, kde nájdem šaty presne podľa vlastných očakávaní. Vyskúšať ich môžem viac, čím sa šanca na výber tých pravých svadobných šiat na moju svadbu neustále zvyšuje.

Podčiarknite svoju krásu, skryte nedostatky

Mne osobne sa páči jednoduchosť, a tá by kraľovala aj na tej mojej svadbe. Verím, že každá žena je dostatočne krásna natoľko, že svadobné šaty, by jej krásu mali podčiarknuť, nie ju skryť.

Pri výbere svadobných šiat by som preto zvolila bielu klasiku s jemnou čipkou na páse, s odhaleným chrbtom, poprípade zaujímavým vzorom na páse. Časť šiat by bola v oblasti bokov až ku kolenám úzka, pričom spodná časť, by sa nenápadne rozpínala naokolo a vytvárala dojem „morskej panny“. Druhou alternatívou by boli šaty, ktoré pôsobia ešte viac žensky, zvýraznia dekolt a spodná časť šiat bude padavá a vzdušná.

Nie každej žene sa páči rovnaký typ šiat. Niektorým sa páčia šaty s mimimalistickými detailmi, drobnými a prepracovanými zdobeniami, kamienkami, poprípade šaty v rôznej dĺžke alebo farbe. Vkus každej ženy je individuálny, avšak každá z nich, by podľa mňa mala zvážiť to, ako v daných šatách bude vyzerať, a najmä to ktoré šaty podčiarknu jej prednosti, nie nedostatky.

Svadobné šaty zo zahraničia alebo nakúpim u nás?

Mnoho žien chodí nakupovať svadobné šaty do zahraničia z dôvodu, že tam nájdu šaty, ktoré sú lacnejšie ako u nás, a zároveň sú originálne a jedinečné. Ponuka svadobných šiat je dnes už taká široká, že verím, že svoje vysnívané svadobné šaty nájdem aj na Slovensku. A dokonca za rozumnú cenu.

Na mojej svadbe, bude “moja torta”

Navštívila som už veľa svadieb a zakaždým som sa stretla z množstvom rozličných svadobných tort ako aj zákuskov. Najviac ma dokáže fascinovať kreativita mladomanželov a ich zmysel pre humor. Ak sa vrátime späť o niekoľko rokov dozadu, zistíme, že svadobné torty pripomínali biele poschodové veže s tradičnou a otrepanou soškou mladomanželov na samom vrchu.

moja svadba - moja torta na krásnom drevenom stolíku
Moja svadba – moja torta. Akú tortu si na svadbu vyberiete vy?

Dnes je doba o trochu kreatívnejšia a mladomanželom dáva možnosť prejaviť aj v tejto oblasti. Dnes už nie je ničím výnimočným, ak si vyberiete svadobnú tortu, ktorá bude čierna alebo bude zdobená rockovými prvkami či inými výstrelkami.

Jednoducho zapojte svoju fantáziu a zdokumentujte si vaše obľúbené aktivity, obľúbené farby, spomienky či životné momenty a preneste ich napríklad aj do svadobnej torty, ktorá bude len vaša.

Povedzme si predsa že „moja svadba“, by mala byť aj významným krokom do budúceho života. Je fajn túto chvíľu osláviť autenticky a možno aj trochu symbolicky.

Pokiaľ si predstavím, že už mám vybraté svadobné šaty a zorganizovanú svadobnú hostinu, chýba mi už len detailov. Napríklad výber krásnej svadobnej kytice alebo výber svadobného fotografa.

Moja svadba bude dokonalá. Muž, ktorého si vezmem, bude mužom pre ktorého som sa starostlivo rozhodla. Chcem, aby bol tento moment najkrajším momentom v mojom živote.

Svadobná kytica

Výber kytice neprenechám nikomu inému, než vlastnej intuícií a  voľbe. Netuším prečo si niektoré nevesty vyberú umelú kyticu kvetov práve pred svadobný oltár? Aby vyzerali dokonale? To sotva!

Svadobná kytica by rozhodne nemala byť z umelých kvetov

Dokonalosť je skrytá vo všetkom živom, a tak je tomu aj v prípade kvetov. Ak sa mi budú páčiť hortenzie, poľný mak, tulipány alebo snežienky vyberiem si ich. Profesionálne kvetinárstva sú schopné vyhovieť každému a aj z tých najneuveriteľnejších kvetov dokážu vytvoriť kúsok umenia.

Svadobné tradície

Moja svadba by mala patriť len nám dvom. Myslím, že ak boli obaja mladomanželia vychovaní v tradíciách a chcú ich mať aj na svojej svadbe, tak by ich tam aj mali mať.

Redovy, pytačky, čepčenie a všetky ostatné tradičné zvyky sú súčasťou niečoho, čo sa od našich predkov prenieslo až k nám. Na otázku“ bude moja svadba tradičná?“ odpoviem “Bude taká akú si ju vymyslíme len my dvaja”.

Autorka tohto článku netúžila po publicite a rozhodla sa zostať anonymná.

Zaujal vás tento článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pinterest
Pinterest

Autor článku

Róbert je zakladateľ zlatníctva Ardiama.sk. Venuje sa tvorbe kolekcií diamantových šperkov a setov Ardiama a komunikácii so zákazníkmi.

Mohli by vás zaujímať

Vyhľadávanie