Zákaznícka linka: 0907 785 362
Vážení zákazníci, naša stránka prechádza rekonštrukciou. Z uvedených dôvodov odporúčame objednávať telefonicky na t.č. 0907 785 362

Ružové zlato

Ružové zlato

Šperky sú odjakživa znakom krásy a bohatstva. Ich nositelia by ich mali preto nosiť so sebadôverou a dobrým pocitom. Medzi obľúbené klenoty patria aj tie z ružového zlata. Aj keď väčšina ľudí dáva prednosť predovšetkým striebru alebo bielemu, či žltému zlatu, ružové zlato je momentálne v kurze a ešte aj dlho bude. V nasledujúcom článku sa dozviete všetko o ružovom zlate a možno aj niečo viac.

Prečo práve ružová?

Ak ste sa niekedy zamýšľali nad tým, prečo má ružové zlato ružovú farbu, odpoveď je jednoduchá. Zlato je mäkký kov a jeho prirodzená farba je žltá. K tomu, aby sme mohli dosiahnuť očakávaný a chcený odtieň, ho musíme zmiešať s inými kovmi. Ružové zlato sa získava miešaním vyššieho obsahu medi spolu s menším obsahom striebra. Primiešaním medi a striebra získa zlato ružovkastý odtieň, vďaka čomu si toto zlato vyslúži privilégium ružového zlata.

Šperky z ružového zlata

V mnohých klenotníctvach nájdete množstvo šperkov z ružového zlata, z ktorých si nájde každý to, čo sa mu páči. Medzi obľúbené klenoty z ružového zlata patria napríklad zásnubné prstene. Zásnubný prsteň je klenot, ktorý si jeho budúca nositeľka bude vážiť ešte o niečo viac, než ostatné klenoty. Výber zásnubného prsteňa nie je rozhodne jednoduchou záležitosťou. Aj napriek tomu, že väčšina mužov siaha po starej overenej klasike z bieleho alebo žltého zlata, sú aj muži, ktorí sa neboja zmeny a pri výbere takéhoto významného klenotu, siahnu napríklad po ružovom zlate. Kvalitné a luxusné klenotníctva ponúkajú krásne a prepracované zásnubné prstene z ružového zlata, ktoré zaujmú nielen materiálom, ale aj prepracovaním alebo výraznými detailmi, ktoré upútajú pozornosť hneď na prvý pohľad.

Zásnubný prsteň ružové zlato s diamantom

ZÁSNUBNÝ PRSTEŇ ABEMA ROUND OD 1.099,- EUR

Svadobné obrúčky z ružového zlata

Svadobné obrúčky si dnes už môžu dovoliť trochu viac experimentovania, ako to bolo v minulosti, aj čo sa týka voľby farby zlata. Za posledné obdobie je ružové zlato oveľa viac populárnejšie než klasické biele alebo žlté zlato. Pokiaľ si myslíte, že obrúčky z ružového zlata sú tabu, nie je to celkom pravda. Ružové zlato je jednoducho krásne a v prípade svadobných obrúčok dokáže mimoriadne vyniknúť. Skúste sa poobzerať po aktuálnej ponuke obrúčok, ktoré ponúkajú zlatníctva a klenotníctva a všimnite si tu pestrú paletu. Nebojte sa vybočiť z davu a stavte na ružovú.Svadobné obrúčky ružové zlato

Náušnice z ružového zlata

Čo sa týka náušníc, aj tu si nájde ružové zlato svoje zastúpenie. O nežnejšom pohlaví je všeobecne známe, že inklinuje k ružovej farbe, nielen čo sa týka oblečenia, ale aj šperkov a doplnkov. Šperky z ružového zlata sú veľmi dobre kombinovateľné a hodia sa prakticky ku všetkému, nehovoriac o náušniciach, ktoré sú u žien na dennom poriadku. Náušnice z ružového zlata v kombinácií s briliantmi alebo inými drahými kameňmi, pôsobia najmä teraz v lete veľmi sviežo a váš outfit dokážu efektívne oživiť a rozžiariť. Ružové zlato sa hodí predovšetkým ženám s teplejším odtieňom pokožky.Čo sa týka tvaru a veľkosti náušníc, záleží od toho, čo vám pristane. Aj keď sú mohutné náušnice z ružového zlata zdobené výraznými kameňmi v kurze, nemusia vám sedieť tak, ako napríklad jemnejšie a elegantnejšie náušnice, ktoré sú čisto len zo zlata alebo sú prípadne zdobené len jedným maximálne 3 decentnými kamienkami.

Náušnice ružové zlato diamantové

DIAMANTOVÉ NÁUŠNICE LORRAINE 869,- EUR

Diamantové/ Briliantové šperky z ružového zlata

Rozdiel medzi diamantom a briliantom, by nám mal byť prakticky jasný a pokiaľ aj nie, tak je to jednoduché. Diamanty sú totiž na rozdiel od briliantov neopracované kamene, ktoré sú vo svojom prirodzenom tvare, zatiaľ čo brilianty sú už opracované a upravené kamene. Lajicky povedané, diamant je vo forme v akej nám ho nadelila príroda, zatiaľ čo briliant už prešiel ľudskými rukami a takisto úpravami, ktoré mu napomohli k unikátnemu tvaru, ktorý môžete nájsť v jeho konečnej podobe v kvalitných klenotníctvach.

Výnimočné vlastnosti

Každý briliant má svoje výnimočné vlastnosti, na základe ktorých ho môžeme zaradiť do špecifickej skupiny drahých kameňov. Jeho vlastnosti, resp. parametre, poznáme pod označením 4C, pochádzajúce z výrazov cut, colour, clarity a carat. Cut je označenie pre brus diamantu, ktorý je následne takisto rozdelený do viacerých kategórií, podľa konkrétneho typu diamantu. Brus diamantu môže byť dobrý, veľmi dobrý alebo v tom najlepšom prípade, môže byť excelentný. Každým jedným zvýšením parametra sa takisto zvyšuje aj hodnota a cena konečného diamantu. Váha diamantu je označovaná aj ako Carat alebo Karát. Váha diamantu je teda určovaná v karátoch a meria sa špeciálnou metódou , ktorú ovláda jedine človek, ktorý sa do diamantov dokonale vyzná.Čistota diamantu je rozdelená na viaceré podskupiny v závislosti od toho, či má diamant vady a inklúzie a ak aj áno, v akom rozsahu. Niektoré vady a inklúzie nie je vidieť voľným okom. Nakoniec je to farba diamantu. Každý diamant je jedinečný ako čistotou, váhou alebo brusom, tak aj svojou farebnosťou. Diamanty sa preto delia aj na základe farebnosti. Ako sme si už spomínali, briliant je už opracovaný diamant. Pri briliante, by ste mali poznať jeho okrúhly brus, ktorý je zložený z faziet, odrážajúcich svetlo a práve preto sa vám tento klenot môže zdať až unikátne lesklý, na základe čoho, sa dnes veľmi často používa slovné spojenie- diamantový lesk.

Ružové zlato a zloženie zliatiny

Ako sme si už spomínali vyššie, ružový odtieň zlata nenájdete voľne v prírode. V prírode sa vyskytuje v svojej prirodzenej žltej farbe a jeho ružová farba vzniká pridaním inej zliatiny, vďaka čomu má svoj špecifický odtieň. Ružový odtieň zlata vzniká použitím zliatiny medi, pričom platí, že percentuálny podiel zliatiny je rovnaký, ako pre biele, tak aj pre žlté zlato. Cena ružového zlata je závislá predovšetkým od čistoty zlata, čiže od počtu karátov a takisto od trhovej hodnoty, ktorú toto zlato má. Samozrejme pri zostavení konečnej ceny zohrávajú významnú úlohu aj ďalšie faktory, akými sú prepracovanie, náročnosť spracovania, dizajnová stránka a podobne. Zlato sa meria na základe jednotiek SI, čo platí v prípade hmotnosti . Používa sa aj trojská unca, čo je tradičná merná jednotka zlata, používaná už na stredovekých trhoch a rýdzosť, teda čistota zlata. Rýdzosť ako moderný prístup je definovaná počtom karátov. Čím viac karátov zlato má, tým je hodnotnejšie. Ružové zlato je skutočne unikátny šperk a preto, by ste si mali všímať všetky vlastnosti, ktoré ponúka takisto aj vlastnosti drahých kameňov, ktoré by mohli byť jeho súčasťou. Každý šperk je výnimočný a je len na vás, kedy sa ho rozhodnete darovať. Ako sme si už spomínali, ružové zlato je mimoriadne obľúbené nielen vo forme náušníc alebo náramkov. Je obľúbené aj pri výbere zásnubných prsteňov alebo svadobných obrúčok. Šperky z ružového zlata sú unikátne a momentálne veľmi populárne. Aj keď žlté a biele zlato patria medzi najtradičnejšie farby zlata, to ružové si ale postupne hľadá čoraz viac obľúbencov, ktorí na túto farbu zlata nedajú dopustiť.

Ako ho kombinovať?

Veľa ľudí sa bojí ružové zlato kombinovať s inými šperkmi. Je to ale len predsudok, ktorý nestojí ani za zmienku. Ružové zlato totiž patrí medzi klenoty, ktoré sú veľmi ľahko kombinovateľné a dokážu dotvoriť naozaj unikátny dojem v rámci kombinácie šperkov. Klenoty z ružového zlata sú veľmi dobre kombinovateľné s bielym zlatom. Spolu pôsobia sviežo a navyše sa dokážu dopĺňať. Ružové zlato v kombinácií so striebrom je veľmi vhodné pre dámy so svetlejším odtieňom pleti. Ružová je veľmi dobre kombinovateľná aj so žltým zlatom. Aj keď sa vám to na prvý dojem môže zdať ako príliš prestrelený experiment, po vyskúšaní zistíte opak. Správnou voľbou šperkov z ružového a žltého zlata, môžete dotvoriť príjemný dojem, ktorý vám do outfitu vnesie aj štipku luxusu. Túto kombináciu preferujú najmä ľudia s teplejším odtieňom pleti.

Nebojte sa experimentovať

Čoraz viac návrhárov a tvorcov šperkov sa púšťa d kombinácie ružového a žltého zlata. Túto kombináciu nemusíte nájsť už len v bežných každodenných šperkoch, ale aj v luxusných hodinkách, zásnubných prsteňoch alebo aj obrúčkach.Leto sa blíži, naša pokožka konečne nadobudne opálený vzhľad a preto, by jej malá kombinácia pekných klenotov rozhodne neuškodila. Pokiaľ sa ale nechcete spoliehať len sa svoju voľbu, poradiť vám môžu aj v profesionálnych klenotníctvach a zlatníctvach, kde vám poradia a ponúknu šperky, ktoré sú túto sezónu trendy a hodia sa vám. Taktiež sú dnes na trhu už viaceré kombinácie šperkov, ktoré v sebe skrývajú aj netradičné kombinácie, ktoré očaria. Kvalitné klenotníctva ponúkajú svojim klientom širokú škálu šperkov, nielen z ružového zlata, ale aj šperkov rôznych zaujímavých kombinácií spolu s profesionálnou radou a priateľským prístupom.
vrátenie 30 DNÍ NA VRÁTENIE ALEBO ÚPRAVU ŠPERKU
vrátenie DOPRAVA ZDARMA
vrátenie LUXUSNÁ KRABIČKA ZDARMA
vrátenie CERTIFIKOVANÝ TOVAR