Svadobné obrúčky

Čaká vás jeden z nadôležitejších dní vášho života? Povedzte si áno so svadobnými obrúčkami od Ardiama. Ponúkame vám diamantové aj klasické svadobné obrúčky v rôznych povrchových úpravách a farebných kombináciach.

Najpredávanejšie svadobné obrúčky

893,00 1167,00 

804,00 1078,00 

842,00 1103,00 

Vyberte si štýl svadobnej obrúčky

Svadobné obrúčky na mieru

Nevybrali ste si z našej širokej ponuky svadobných obrúčok? Chcete upraviť kvalitu zlata, povrchovú úpravu obrúčky alebo jej celkový vzhľad? Ponúkame vám možnosť výroby svadobnej obrúčky na mieru, presne podľa vašich prianí a požiadaviek.

Klasické aj diamantové svadobné obrúčky

Svadobné obrúčky sú považované za symbol lásky a prejav toho, že niekomu patríme. Majú tvar kruhu. Ten symbolizuje nekonečno, ktoré nemá začiatok ani koniec. Sú znakom toho, že dvaja milovaní ľudia sa rozhodli zviazať v nikdy nekončiacom vzťahu a sú úplne oddaní tomu druhému.

Na ktorom prste nosiť svadobnú obrúčku

Rovnako ako pri zásnubnom prsteni, aj svadobná obrúčka sa odporúča nosiť na prstenníku ľavej ruky. Zásnubný prsteň ale nemusíte odkladať. Čoraz populárnejšie je nosenie obrúčky aj zásnubného prsteňa spolu na ľavom prstenníku. Takéto nosenie je bežné vo väčšine západných európskych krajín, ale taktiež v Juhoafrickej republike či na Novom Zélande. Naopak, napríklad v Rusku, Grécku, Poľsku či Maďarsku je bežné nosenie svadobnej obrúčky na prstenníku pravej ruky.

Pôvod a výroba svadobných obrúčok

Svadobné obrúčky majú pôvod v egyptskej kultúre. Starí Egypťania verili, že žila v prstenníku ľavej ruky je priamo napojená na srdce, preto ju nazývali “žila lásky”. Rimania a Gréci zase svadobnú obrúčku považovali za objekt, ktorým je žena pripútaná k svojmu manželovi.

Zaujímavosťou je, že do 20. storočia bolo nosenie svadobnej obrúčky typické len pre ženu. Až od druhej polovice 20. storočia, približne od druhej svetovej vojny, si mladomanželia vymieňali prstienky navzájom, aby tak spečatili svoju lásku.

V starovekom Egypte sa svadobné obrúčky vyrábali predovšetkým z rákosia alebo trstiny. Neskôr to boli kosti, slonovina či koža. Dnes sa obrúčky vyrábajú z kvalitných a drahších materiálov, najčastejšie zo zlata.

Výroba svadobnej obrúčky je zdĺhavý proces, ktorý začína valcovaním zlatej šíny na požadovanú šírku a hrúbku. Navalcovaný materiál sa ohne do tvaru kruhu a následne sa zvarí. Nasleduje obrábanie a povrchová úprava, až kým sa nedosiahne požadovaný vzor.

Výber svadobných obrúčok na celý život

Svadobné obrúčky sa najčastejšie nosia počas celého života, preto je veľmi dôležité vybrať si tie správne. Doprajte si dostatok času a vyberajte spolu s partnerom také, ktoré budú vyhovovať obom. Taktiež je potrebné si hneď na začiatku stanoviť rozpočet, ktorý môžete na nákup obrúčok použiť.

Nechajte si s výberom poradiť

Pri výbere svadobných obrúčok je dôležité obrátiť sa na overené a kvalitné zlatníctvo, ktoré vám s výberom odborne pomôže.

Farby zlata a ich kombinácie

Naše svadobné obrúčky sú vyrábané zo 14-karátového zlata (na vašu žiadosť vám vyrobíme obrúčky aj z 18-karátového zlata) a môžete si vybrať obrúčky zo žltého, bieleho, ružového zlata, ale aj ich kombinácie.

Rôzne povrchové úpravy

V našej kolekcii tiež nájdete rôzne povrchové úpravy svadobných obrúčok, od lesklej až po škrabanú úpravu. Svadobné obrúčky z bieleho zlata sú navyše ródiované. To zvyšuje ich odolnosť, kvalitu a životnosť.

Na veľkosti záleží

Radi vám pomôžeme aj s výberom tej správnej veľkosti. Na zistenie veľkosti svadobnej obrúčky vám môže poslúžiť profesionálny merací tŕň či plastové krúžky, ktoré vám radi zapožičiame. V prípade potreby vám obrúčky bezplatne upravíme na správnu veľkosť.

Farba obrúčky podľa typu pokožky

Okrem veľkosti by ste mali venovať pozornosť aj výberu farebného prevedenia obrúčok.

Tmavšiemu typu pokožky svedčia svadobné obrúčky zo žltého alebo ružového zlata. Prstene z bieleho zlata a platiny zas pristanú ľuďom s bledším typom pokožky. Pri výbere obrúčky zohľadnite šperky a doplnky, ktoré bežne nosíte. Nezabudnite tiež na to, že obrúčku budete nosiť spolu so zásnubným prsteňom.

Výroba svadobných obrúčok na mieru

Ak ste si nevybrali z našej širokej ponuky svadobných obrúčok, prípadne chcete upraviť kvalitu zlata, povrchovú úpravu obrúčky alebo jej celkový vzhľad, máme možnosť aj pre vás. Ponúkame vám výrobu svadobnej obrúčky na mieru, presne podľa vašich prianí a požiadaviek.

Sety dámskej a pánskej obrúčky

Dnes už síce nie je nutnosťou, aby svadobné obrúčky oboch partnerov ladili v rovnakej farbe a štýle, no ak by ste sa rozhodli pre rovnaký variant, v našej ponuke nájdete aj svadobné sety. Ide o set dámskej a pánskej obrúčky, ale tiež si môžete zvoliť set obrúčok zladených so zásnubným prsteňom.

Doživotná záruka a servis

Na všetky naše šperky vám poskytujeme doživotnú záruku a servis. Ak by sa na šperku objavila vada, váš šperk radi opravíme. Rovnako dohliadneme na kontrolu správneho osadenia kameňov, pravidelné ródiovanie a čistenie.

Starostlivosť o obrúčky je dôležitá

Pri výbere svadobnej obrúčky by ste mali dbať na to, aby vám bolo nosenie pohodlné. Hovorí sa, že obrúčku by ste nemali z prsta skladať, no ani zlato nie je nezničiteľné. Preto odporúčame počas saunovania, pri domácich prácach alebo pri používaní čistiacich prostriedkov s chemikáliami obrúčku predsa len zložiť. Predídete tak jej poškodeniu.

Vlastnosti našich obrúčok

14-karátové zlato

Ponúkame vám svadobné obrúčky zo 14-karátového bieleho, žltého alebo ružového zlata.

Povrchové úpravy

V našej kolekcii nájdete rôzne povrchové úpravy, od lesklej až po škrabanú úpravu.

Odolnosť a výdrž

Všetky svadobné obrúčky z bieleho zlata sú ródiované. To zvyšuje ich odolnosť, kvalitu a životnosť.

Párový dizajn

Ponúkame vám svadobné obrúčky, ktoré perfektne ladia v páre. Pre oboch partnerov.

Prispôsobenie veľkosti

Svadobné obrúčky vám v prípade potreby bezplatne upravíme na správnu veľkosť. 

Návrh podľa prianí

Ak si náhodou z našej ponuky nevyberiete, radi vám vytvoríme svadobné obrúčky na mieru.

Zaujímavé články o svadobných obrúčkach

Získajte užitočné informácie o svadobných obrúčkach. Zistite ako vybrať vhodnú obrúčku, aké sú možnosti povrchových úprav a čo má najväčší vplyv na výslednú cenu.

Vyhľadávanie