Logo značky Ardiama - horizontálne, v čiernej farbe

Svadobné obrúčky: Všetko čo ste o nich chceli vedieť

dámska a pánska svadobná obrúčka zo žltého zlata na štrukturovanej textílii
V tomto článku sa dozviete všetko o svadobných obrúčkach čo ste kedy chceli vedieť. Zistíte viac o ich pôvode a histórii, predaji, typoch, spôsoboch a materiáloch, z ktorých sa vyrábajú. Poradíme vám tiež ako si svadobné obrúčky vybrať tak, aby vám vydržali na celý život.

Obsah článku

Svadobné obrúčky majú v nákupoch na svadobný obrad veľkú dôležitosť. Zásnuby a svadobný obrad sú jedným z najviac príjemných momentov v živote každej dvojice. Každý sníva, že oslávi tento špeciálny deň života nezabudnuteľným a unikátnym spôsobom.

V nákupoch na svadobný obrad majú štýlové svadobné obrúčky veľkú dôležitosť. Každý chce na svojej svadbe nosiť atraktívne, unikátne a pohodlné svadobné obrúčky. Väčšina ľudí nosí svoje obrúčky po celý čas. Je tradíciou nosiť tento svadobný prsteň na treťom prste ľavej ruky, kde sa navlečie počas ceremónie výmeny prsteňov. Reprezentuje nekonečnú lásku pre toho druhého.

Šperky sú neoddeliteľnou súčasťou ľudského života od stredoveku, keďže slúžia na rôzne účely pri rôznych príležitostiach života. Dni, kedy boli šperky považované za ženské doplnky sú preč, keďže aj muži nosia rôzne typy doplnkov ako obrúčky, prstene či náramky, s cieľom zlepšiť ich osobnosť. V dnešnej dobe sa šperky stali symbolom spoločenského postavenia a ľudia milujú nosiť krásne navrhnuté, jednoduché a ľahké náušnice a obrúčky počas ich každodenného života.

Šperky hrajú najdôležitejšiu úlohu na svadbách. Nielenže zvyšujú krásu nevesty, ale majú aj isté kultúrne hodnoty. Napríklad v americkej kultúre sú nevesty často obdarované náramkami alebo náhrdelníkmi z rodinného dedičstva ich svokrou. Začiatok svadobného života je poznačený zásnubným obradom, ktorý zahŕňa výmenu svadobných obrúčok a prsteňov. Výmena obrúčok medzi budúcim manželom a manželkou symbolizuje rôzne záväzky a sľuby, ktoré si navzájom sľubujú, keď sú spojení do vzťahu manželského. Za svadobným prsteňom je skrytý sľub celej, telesnej a absolútnej lásky.

Svadobné obrúčky majú mnoho symbolík, pre niektorých predstavujú úplnosť a nekonečnosť, pre iných sú svadobné obrúčky dokonalým symbolom ochrany, autority a spolupatričnosti. To znamená, že ľudia zdieľajúci tieto prstene sú teraz zviazaní do nikdy nekončiaceho vzťahu a sú úplne oddaní tomu druhému. Keďže prsteň má kruhový tvar, nemá žiadny začiatok ani koniec a teda dokonale symbolizuje nekonečno.

História a pôvod svadobných obrúčok

Pôvodne sa svadobné obrúčky alebo prstene vyrábali zo železa a časom sa zmenili na zlaté a strieborné. V súčasnej dobe sa ľudia často rozhodnú pre svadobné prstene vyrobené z bieleho zlata a platiny s vyrytou drahou perlou alebo platinou v strede.

Svadobné obrúčky pochádzajú z egyptskej kultúry. Prstene vyrobené Egypťanmi počas dávnych čias zastupovali Slnko, keďže považovali Slnko za symbol „zbožňovania.“V roku 332 pred n.l. Gréci predstavili koncept nosenia svadobných obrúčok na prstenníku ľavej ruky, pretože verili, že žila v prstenníku ľavej ruky je priamo napojená na srdce a volali túto žilu „vena amoris“, čo znamená žila lásky. Rimania a Gréci považovali svadobné obrúčky za objekt, ktorý nielenže púta ženu k jej manželovi, ale tiež ju stavia pod autoritu jej manžela. Prsteň je dôkazom, že patrí k svojmu manželovi.A takto sa svadobné obrúčky stali metódou na odlíšenie kto sa ide brať alebo kto už v manželstve je. Po druhej svetovej vojne sa tento rituál výmeny prsteňov stal bežným. V súčasnej dobe, takmer vo všetkých častiach sveta ľudia usporadúvajú samostatný obrad pre výmenu prsteňov pred svadbou, a touto výmenou svadobných obrúčok sa dvojica zasnúbi.

Už od nepamäti má nosenie tradičných prsteňov veľký význam. Ale viete čo symbolizuje? Aký pôvod a história je za nosením vašich svadobných obrúčok? A prečo je váš tretí prst v mnohých kultúrach známy ako prstenník? Ak ste zvedaví na všetky tie dôvody, ste na správnom mieste.

Ako iste viete, svadobné obrúčky reprezentujú emócie a pocity lásky, ale nikto nepozná ich presný pôvod, ani kedy to skutočne začalo. Väčšina ľudí verí, že svadobné prstene alebo obrúčky pochádzajú zo starovekého Egypta, spred asi 4800 rokov. V tých časoch boli rákosie, trstina, atď., , skrútené a používané ako prstene alebo iné ozdobné ornamenty či šperky pre ženy. Šperky boli vyrábané tiež z kostí, slonoviny a kože.

Nielen v egyptskej kultúre nájdeme históriu nosenia svadobných obrúčok. Kruhový tvar má tiež svoj význam, ukazuje nesmrteľnú a nekonečnú lásku. V mnohých fázach histórie boli svadobné prstene nosené na rôznych prstoch, dokonca aj na palci. V rímskej kultúre sa nosili vždy na ľavom prstenníku, keďže sa verilo, že žila v tomto prste, nazývaná žilou lásky, je priamo napojená na srdce. Tento mýtus je jedným z dôvodov nosenia svadobných obrúčok na prstenníku.

Predaj svadobných obrúčok

Keď ide o nákup zlatých alebo diamantových šperkov, väčšina ľudí sa rozhodne nakupovať v zlatníctve. Medzi ľuďmi kolujú mýty, že šperky kúpené v akomkoľvek zlatníctve sú určite čisté a je menšia šanca nedostatkov. V niektorých prípadoch to však nie je úplná pravda. Pokiaľ kúpite najdrahšie a najluxusnejšie diamantové prstene či svadobné obrúčky od akéhokoľvek renomovaného a prominentného online obchodu, nikdy sa nestanete obeťou podvodu.

Existuje niekoľko online obchodov, ktoré ponúkajú originálne zlaté a diamantové šperky v dobrej kvalite. V dnešnom svete je múdrejšie a viac pohodlné kupovať tieto nákladné šperky od akéhokoľvek spoľahlivého a štandardného online obchodu. Nielenže to ušetrí váš čas, ale aj vaše peniaze. Môžete dokonca získať veľkú transparentnosť kvality a ceny akýchkoľvek svadobných obrúčok a doplnkov. Je to veľmi efektívny spôsob, či už ide o kupovanie produktov vo veľkých alebo malých množstvách

Ak nastal čas, aby ste kúpili zásnubný prsteň z toho správneho kovu, existuje pre vás mnoho možností. Môžete dostať svoj vytúžený zásnubný prsteň vyrobený z kovov ako sú biele zlato, ružové zlato, platina, diamant v bielom zlata. Ako iste viete, nákup obrúčok či svadobných obrúčok je najdôležitejším nákupom hneď po nákupoch auta či iných dôležitých vecí. Pre mnoho párov sú svadobné obrúčky nielen nákupom šperkov, ale aj dôležitou súčasťou ich života.

Zlaté svadobné obrúčky

Je veľa vecí, ktorým by ste mali porozumieť pri nákupe vášho zásnubného prsteňa a svadobných obrúčok. Ako iste viete, zlato je veľmi mäkký kov, ktorý je zmiešaný alebo zliaty s inými kovmi. Šperky vyrobené z týchto kombinácií sú trochu silnejšie. Vždy dostanete skôr 18k zlato než 24k zlato, nazývané rýdze zlato. Takže dostanete 75% zlata a 25% iných kovov.

Na rozdiel od zlatých prsteňov či iných doplnkov je platina veľmi tvrdý kov. Môžete nájsť platinové prstene s 95% čistotou. Nepotrebujú žiadne pokovovanie, svoj jas si udržia navždy. To je aj dôvod, prečo sú finančne nákladné, keďže na ich výrobu je potrebná tvrdá práca. Avšak v dnešnej dobe ich cena vďaka rôznym novým technikám klesá, keďže môžu byť zmiešané s ďalšími kovmi ako biele zlato či titán.

Diamantové svadobné obrúčky

Mali by ste myslieť na niekoľko vecí počas kupovania diamantových svadobných obrúčok, náhrdelníkov, náramkov, atď.:

 • Karát: ak rozpoznávate hmotnosť, najprv by ste mali vedieť o karáte, pretože karát je reálna hmotnosť akéhokoľvek diamantu. Môžeme povedať že 1 karát = 200 mg.
 • Jasnosť: každý diamant má svoju jasnosť. Jasnosť hovorí o vnútorných i vonkajších nedokonalostiach diamantu. Čím je vyššia, tým je diamant drahší. Existuje veľa klasifikácií na rozpoznávanie jasnosti diamantu.
 • Farba: Diamanty môžeme kúpiť vo farebnej škále od D do Z. Typ D je drahší než ostatné. Biely diamant je jednoduchý na získanie, ale veľmi vzácne sú modré, zelené, žlté či oranžové. Hnedé diamanty, nazývané tiež čokoládové diamanty, sú lacnejšie než ostatné.
 • Rez: Toto je najdôležitejší a najjednoduchší spôsob ako určiť čistotu diamantu vo vašich svadobných obrúčkach. Lesk a briliancia sa dajú vytvoriť len skúseným brúsičom. Tieto rezy sa môžu líšiť v tvaroch, napríklad oválny, hruškový, atď. Prostredníctvom faziet tiež môžete vidieť vnútorný odraz svetla.

Tester diamantov: Tester diamantov sa tiež používa na skontrolovanie čistoty diamantov.

 • Novinový test: Tento spôsob je užitočný, ak nemáte veľa znalostí o diamantoch. V tomto teste jednoducho musíte čítať noviny cez povrch diamantu. Ak ich viete prečítať, je to ozajstný diamant. Ak vidíte od vrchu po spodok kameňa, tiež to indikuje pravosť diamantu.
 • Vodný test: položte diamant do vody. Ak klesne na dno, je pravý, falošné diamanty vždy plávajú na hladine.

Typy svadobných obrúčok

Ak hľadáte tie najlepšie svadobné obrúčky, existuje veľa možností a typov. Je potrebné zúžiť výber a vybrať si svadobné obrúčky podľa vašich túžob a rozpočtu. V dnešnej dobe si dvojice vyberajú svadobné prstene ktoré vyzerajú atraktívne, sú pohodlné na nosenie a ukazujú oddanosť ich partnerovi.

Existuje niekoľko alternatív pri výbere svadobných obrúčok:

 • Elegantné a tradičné: Svadobné obrúčky s diamantom v strede sú najviac populárnym dizajnom a štýlom. Môžete si vybrať medzi mnohými typmi klasických prsteňov s úžasným štýlom a dizajnom, ktoré vyzerajú viac elegantné a očarujúce.
 • Spoločenské a moderné: Ak chcete kúpiť oslňujúci pôvab, môžete kúpiť halo svadobné obrúčky, vďaka ktorým sú prstene štýlovejšie, keďže diamant je vyššie. Tieto prstene sú veľmi populárne medzi ľuďmi. Stredový diamant žiari a vytvára dojem, že je väčší.
 • Prírodou inšpirované svadobné obrúčky: Ak je vaša žena milovníkom prírody, tak prstene z organických materiálov ako v dizajne listov, kvetov či vínnej révy na ňu zapôsobia. Môžete si vybrať medzi rôznymi prírodou inšpirovanými svadobnými obrúčkami s jedinečnými štýlmi a tvarmi. Skladajú sa z bezel setting v ktorom tenký pás z kovu drží diamant a ochraňuje ho.
 • Nadčasové a romantické: Ak vaša partnerka miluje všetko vintage a romantické, tak sú vintage prstene perfektnou voľbou. Môžete ich dostať v autentických a unikátnych dizajnoch. Ak vaša partnerka miluje starožitnosti, vintage prsteň sa jej bude hodiť.
 • Súčasné a moderné: Oceňuje vaša partnerka moderný a trendy štýl? Ak áno, môžete si vybrať medzi netradičnými svadobnými obrúčkami. Napríklad môžete vybrať krásny bezel setting v ktorom tenký pás kovu objíma diamant. V strede je zasadený krásny žiarivý diamant alebo iný drahý kameň

S vývojom rôznych vzorov šperkov a zmenami v trendoch sa formy svadobných prsteňov radikálne zmenili. Svadobné obrúčky možno rozdeliť aj nasledujúcim spôsobom:

 • Semi-jonc, čo je polovičná obrúčka s plochým interiérom a zaobleným exteriérom
 • Parížsky jonc, ktorý je silnejší, než tradičné semi-jonc prstene.
 • The comfort ribbon (Pohodlná stužka?), ktorý je plochý a má rovné hrany. Tieto prstene sú mierne zaoblené na povrchu.
  Svadobné obrúčky tiež prichádzajú s prepletenými prstencami rôznych farieb zlata. Napríklad obrúčka s dvomi alebo tromi prstencami vyrobenými z ružového, bieleho a žltého zlata.
 • Chiseled svadobné obrúčky, tento typ obrúčok má veľa foriem a môže byť zakrútený, šikmý, atď.
 • Ryhované svadobné obrúčky: tento typ obrúčok má jemné ryhy na povrchu.
 • Svadobné obrúčky s kameňmi, tiež nazývané eternity rings (prstene večnosti?): tieto prstene sú špeciálne navrhnuté pre ženy a v prevedení s rubínmi, diamantmi alebo inými drahými kameňmi.

Prečo sú svadobné obrúčky dôležité?

Svadobné obrúčky sú súčasťou ľudského života od stredoveku. Navyše, v dnešnom modernom svete, kde boli niektoré ortodoxné presvedčenia a prehnané skutočnosti ľuďmi odvrhnuté, svadobným prsteňom je stále prikladaná dôležitosť.

Poďme sa pozrieť na niektoré dôvody, prečo hrajú svadobné obrúčky takú dôležitú rolu v ľudskom živote.

 1. Sú symbolom vášho záväzku: Keď nosíte svadobný prsteň, reprezentuje to dôležitosť a význam vašich sľubov a záväzkov, ktoré ste sľúbili vášmu partnerovi a taktiež to symbolizuje oddanosť partnerov manželstvu.
 2. Je to pripomienka vášho svadobného dňa: Vaše obrúčky sú dokonalým aide memoire lásky ktorú k sebe cítite, vašich sľubov, ktoré ste sľúbili vašej polovičke a tak isto aj pripomienkou na váš najkrajší deň, váš svadobný deň.
 3. Taktiež reprezentuje váhu vašich citov k partnerovi: Mnoho ľudí považuje snubné prstene ako znak podľa ktorého sa dá odhadnúť partnerova lojalita a serióznosť vo vzťahu. Nosením svadobnej obrúčky na vašej ruke môžete vyjadriť oddanosť vášmu partnerovi a taktiež to vašim priateľom indikuje, že si vážite city vašej polovičky.
 4. Svadobné obrúčky vás s partnerom spájajú aj v jeho/jej neprítomnosti: V tomto hi-tech svete, kde muži aj ženy ťažko bojujú za ich kariéry, sa môže stať, že sa musíte od partnera odlúčiť na istú dobu. Počas takýchto osamelých dní je nosenie svadobných obrúčok hmatateľný spôsob, ako ostať v konštantnom spojení s vašou polovičkou.
 5. Je to vonkajším znakom spojenia: Nosenie svadobných obrúčok je nie len romantické, ale je to aj vonkajším znakom vášho zväzku s vašou ženou. Okrem toho, vaše svadobné prstene naznačujú ostatným, že ste zviazaní v manželskom vzťahu a že ste úplne oddaní vášmu partnerovi.

Teraz sa poďme pozrieť na najbežnejšie kovy používané na výrobu svadobných prsteňov.

Kovy používané na výrobu svadobných obrúčok

Zlato na obrúčkach je neprekonateľné

Zlato je bežne používaný kov na výrobu prsteňov rôznych druhov. Popularita zlata pre mužské i ženské prstene je neprekonaná. Najbežnejšie karáty používané pre svadobné obrúčky sú 10kt, 14kt a 18kt. Čím väčšia je hodnota karátu, tým väčšie percento zlata prsteň obsahuje a je drahší. Okrem toho, trvanlivosť a tvrdosť prsteňa tiež závisí na hodnote karátu, takže je dôležité zvážiť tento faktor pred výberom prsteňa.

Zliatina žltého zlata a paládia chránená ródiom

Biele zlato je často zamieňané s platinou, ale je to zliatina žltého zlata a kovov ako paládium či nikel. Predtým bol používaný so žltým zlatom nikel, ale zistilo sa, že spôsobuje podráždenie na ľudskej pokožke. Takže dnešní zlatotepci používajú paládium miesto nikla. Paládium pridáva zlatu viac jasu a vďaka nemu vyzerá viac žiarivo. Striebro, meď a zinok sa tiež používajú na výrobu bieleho zlata. Keďže biele zlato pripomína platinu a je lacnejšie než tento drahý kov, biele zlato sa často používa na zásnubné a svadobné obrúčky.

Kov s vyššou cenou ako zlato samotné

Platina je bielo sfarbený kov s vysokou cenou, ktorý nepotrebuje pokovovanie ródiom, ako biele zlato. Môžete nájsť 100% platinové prstene, a tieto prstene jasne naznačujú prestíž vašej rodiny. Platina je hustý kov, vďaka čomu sú platinové prstene všeobecne ťažšie. Vďaka jej vysokej cene sa často používa na svadobné obrúčky a menej na koktejlové či módne prstene.

Atraktívna voľba pre kokteilové prstene

Keďže je mäkším kovom, striebro je viac chúlostivé na poškodenie a poškriabanie. Striebro viac inklinuje k oxidácií než iné kovy a toto je dôvod, prečo niekedy strieborné svadobné obrúčky sčernejú. Napriek týmto nevýhodám, dostupnosť a lesk strieborných prsteňov robia striebro atraktívnou voľbou pre koktejlové prstene. V dnešnej dobe ľudia veľmi neobľubujú svadobné prstene zo striebra, ale skôr si vyberú striebro pre módne prstene a nosia ich príležitostne.

Okrem striebra, zlata a platiny, sa používajú pri výrobe svadobných obrúčok tiež karbid volfrámu, titán a paládium. Uplatnenie nájdu rovnako aj pri výrobe iných svadobných šperkov. Vzhľadom k tomu, že paládium a titán sú veľmi nákladné, nie sú tak bežné ako biele zlato či platina.

Spôsob výberu perfektných svadobných obrúčok

Zúžte výber

Predtým, než vyrazíte do obchodov kupovať svadobnú obrúčku, vypíšte si všetky dôležité veci, ktoré musíte zvážiť pred výberom prsteňa. Toto zahŕňa aj kov, ktorý budete kupovať. Chcete, aby bola vaša obrúčka z rovnakého alebo odlišného kovu, než bude mať váš manžel? Hľadáte nejaké unikátne dizajny, alebo si chcete kúpiť obyčajné kruhové obrúčky? Chcete, aby mali obrúčky podobný dizajn? Chcete svadobný prsteň s diamantom alebo iným drahým kameňom? Vyriešte všetky spomenuté otázky predtým, než pôjdete nakupovať.

Kupujte obrúčky spoločne

Ak chcete svadobné prstene, ktoré sa budú dopĺňať, mali by ste svadobné obrúčky kupovať s vašim partnerom. Toto je skvelý spôsob ako sa dozviete o voľbách toho druhého. Okrem toho, môžete stráviť čas so svojou budúcou ženou a pomôcť jej vybrať unikátnu svadobnú obrúčku, ktorá bude perfektne odrážať vašu lásku.

Začnite hľadať dostatočne skoro

Začnite s nakupovaním aspoň dva-tri mesiace pred vašou svadbou. Okrem návštevy zlatníctiev by ste mali vyhľadať aj nejaké spoľahlivé online obchody. Skúmajte ceny, pozerajte hodnotenia a znovu navštívte stránky, ktoré vám udreli do oka. Naviac, ak hľadáte personalizované svadobné obrúčky, môže to zabrať až mesiac, kým bude váš dizajn implementovaný do prsteňa

Zmiešajte rôzne štýly

Nerobte si starosti, ak váš partner chce jednoduchú obrúčku zo žltého zlata a vy chcete platinový prsteň so vsadeným drahým kameňom. Môžete si vybrať prepletené kruhy, ktoré sú so zmiešaných dvoch alebo viacerých kovov. Naviac, neexistuje pravidlo, že dizajn alebo kov svadobných obrúčok musí byť rovnaký. Môžete si vybrať kov a štýl ktorý sedí k vášmu štýlu, pretože ste to vy, kto bude prsteň nosiť.

Nastavte si spoločný rozpočet

Rozpočet je jeden z najdôležitejších faktorov, ktoré by ste mali zvážiť pred kúpou svadobnej obrúčky. Nakupujte s predpokladom, že 3% celkového rozpočtu na svadbu miniete na prstene. Pridané zdobenia ako gravírovanie či diamanty môžu tiež navýšiť rozpočet. Taktiež strojové gravírovanie stojí menej ako ručné a cena závisí taktiež od počtu znakov, ktoré chcete vyryť.

Zvážte svoj životný štýl ešte pred kúpou svadobnej obrúčky

Nemá zmysel kupovať drahé a štýlové svadobné obrúčky ak vám nie je pohodlné ich nosiť a nemôžete ich nosiť na dennej báze. Svoj svadobný prsteň budete nosiť každý deň, takže je dôležité, aby obrúčka sedela vášmu životnému štýlu a bola pohodlná na nosenie. Ak ste maliar, inštalatér, stolár či stavbár, nevyberajte si prstene so zasadenými kameňmi, keďže sa za ne môže dostať špina, radšej vyberajte z okrúhlych platinových svadobných obrúčok.

Rozmýšľajte dlhodobo

Okrem štýlovosti skontrolujte aj životnosť materiálu, ktorý vyberáte pre vaše svadobné obrúčky. Biele zlato je trvanlivý materiál, ktorý po určitej dobe bude vyžadovať pokovovanie ródiom. Platina je tiež trvanlivý materiál, ktorý nie je jednoduché poškriabať, a stráca svoj lesk po istom čase vďaka vode a prachu.

Zvážte zložitosť údržby

Údržba šperkov môže byť náročná v tomto rýchlom živote. Kúpte si bezproblémové prstene z bieleho zlata alebo platiny, ktoré môžete čistiť pomocou mäkkej handričky.

Vyberte vhodnú veľkosť

Ak chcete nosiť svadobné obrúčky po celý život, vyberte veľkosť a ubezpečte sa, že teplota vášho tela je normálna a vy ste kľudní. To vám pomôže vybrať dobre sediace svadobné obrúčky.

Je toho veľa? Rekapitulujme

Zrekapitulované, starostlivo vyberajte dizajn a kov pre vaše svadobné obrúčky, keďže tieto prstene sú symbolom vašej lásky a oddanosti, ktorú cítite k vašej budúcej polovičke.Okrem toho môžete ukázať svoju lásku a oddanosť svojej milovanej v iný špeciálny deň ako napríklad Valentín. K takejto romantickej príležitosti ako je Vaša svadba musíte vybrať najkrajšie obrúčky.

Toto prekvapenie jednoznačne urobí vášho miláčika šťastným a bude si ten prsteň opatrovať navždy. Môžete ju prekvapiť diamantovými náhrdelníkmi, krásnymi náušnicami, štýlovými diamantovými náramkami, klasickými hodinkami či špeciálnymi svadobnými obrúčkami. Tieto luxusné darčeky urobia vašu polovičku šťastnou a môžu zabezpečiť vaše pevnejšie puto. V dnešnej dobe je trendom nosenie svadobných obrúčok z bieleho zlata, ružového zlata atď., najviac ľudí nosí svadobné obrúčky s diamantom alebo iným drahým kameňom obklopeným obrúčkou z bieleho, ružového zlata a platiny. Tieto vyzerajú veľmi elegantne a trendy.

Taktiež ju môžete obdarovať najluxusnejším diamantovým prsteňom na jej narodeniny či výročia. Diamantové náušnice, náhrdelníky či náramky sú skvelým darčekom pre vašu partnerku či matku, môžu byť použité pre mnoho príležitostí.

Napokon, svadobné obrúčky sú jednou z vecí, cez ktoré sa viete spojiť s jej dušou. Sú jedným zo symbolov vašej oddanosti a reprezentujú vašu nekonečnú lásku. Opatrujte si chvíle vašich špeciálnych udalostí ako sú svadby, zásnuby či výročia kúpou najpôvabnejších svadobných obrúčok.

Zaujal vás tento článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pinterest
Pinterest

Autor článku

Som zakladateľ online zlatníctva Ardiama.sk. Venujem sa tvorbe kolekcií diamantových šperkov a setov Ardiama, obchodu a komunikácii s našimi zákazníkmi.

Mohli by vás zaujímať