Zásnubné prstene

Milujete ju? Povedzte jej to s diamantovým zásnubným prsteňom. Z bieleho, žltého alebo ružového zlata. S jedným, tromi alebo viacerými diamantmi. A verte nám, so zásnubným prsteňom to nikdy nepokazíte.

Najpredávanejšie zásnubné prstene

1431,00 6161,00 

850,00 5768,00 

1398,00 6085,00 

787,00 5705,00 

1028,00 5946,00 

1145,00 5875,00 

939,00 5857,00 

873,00 5791,00 

V našej ponuke nájdete 330 výnimočných zásnubných prsteňov

Vyberte si štýl zásnubného prsteňa

...alebo obľúbenú farbu zlata

Zásnubný prsteň na mieru

Nevybrali ste si z našej širokej ponuky zásnubných prsteňov? Chcete upraviť kvalitu zlata, tvar diamantu alebo celkový vzhľad zásnubného prsteňa? Ponúkame vám možnosť výroby zásnubného prsteňa na mieru, presne podľa vašich prianí.

Všetko dôležité o zásnubných prsteňoch

Zásnubné prstene sú výrazom životného rozhodnutia a prejavom lásky medzi partnermi. Zásnubný prsteň je pre väčšinu žien predmetom ich túžby, dotvára moment požiadania o ruku a je dôležitou súčasťou zásnub. Je tiež znakom toho, že daná žena už patrí niekomu inému. Niekomu, komu sľúbila vernosť do konca života.

Symbolika a nosenie zásnubného prsteňa

Zásnubný prsteň je kruh, ktorý znázorňuje nekonečno. Je symbolom toho, že láska medzi mužom a ženou je nekonečná a nepozná hraníc. Stred prsteňa môžeme zase považovať za otvor, ktorý predstavuje bránu do večnej lásky.

Nepísaným pravidlom je, že zásnubný prsteň by sa mal nosiť na prstenníku ľavej ruky. Je to tak aj z praktického hľadiska, keďže väčšina ľudí sú praváci a ľavá ruka je teda menej používaná. V niektorých krajinách veria, že ľavá ruka je symbolom zlej energie a zásnubný prsteň nosia na prstenníku pravej ruky. Ide napríklad o Nemecko, Venezuelu, Španielsko, Rusko a mnohé ďalšie krajiny.

Pôvod a výroba zasnubných prsteňov

Pôvod zásnubných prsteňov nájdeme v Egypte, kde si starí Egypťania na znak lásky venovali prstene vyrobené z trstiny. Neskôr používali na výrobu kosti alebo slonovinu. Keď sa táto tradícia rozšírila do celého sveta, začali sa používať kvalitnejšie a drahšie materiály. Dnes je najobľúbenejším materiálom na výrobu prsteňov zlato alebo striebro. Pre uľahčenie práce sa tiež pridávajú iné kovy ako meď, mosadz, zinok, nikel či platinové kovy. Množstvo pridaných kovov v zlate určuje jeho rýdzosť, ktorá sa určite v karátoch.

Výroba prsteňov je zložitý proces, v ktorom sa z roztaveného kovu vyvalcuje materiál v podobe plechu. Ten sa rozreže na kusy, ohne sa do tvaru kruhu a zvarí sa. Následne sa vyklepe do požadovaného tvaru a veľkosti a upraví sa podľa požadovaných vlastností.

Výber a veľkosť zásnubného prsteňa

Pri výbere zásnubného prsteňa je dôležité obrátiť sa na overené zlatníctvo, ktoré vám pri výbere odborne pomôže a ponúkne vám kvalitné materiály na výrobu prsteňa. Naše diamanty spĺňajú prísne kvalitatívne kritériá z hľadiska ich čistoty, brusu a farby. Ak si objednáte diamant väčšej váhy (od 0,2 ct), dodávame k nemu certifikát medzinárodne uznávanej inštitúcie GIA.

Radi vám pomôžeme s výberom správnej veľkosti prsteňa, jeho tvaru a hlavne vhodnej veľkosti diamantu. Na zistenie veľkosti zásnubného prsteňa vám môže poslúžiť profesionálny merací tŕň či plastové krúžky, ktoré vám radi zapožičiame.

Mali by ste však vedieť, aký materiál vaša partnerka uprednostňuje. Taktiež by ste ju mali poznať natoľko, aby ste vedeli, či ju poteší prsteň jednoduchší alebo s výraznejším zdobením.

Pri výbere zásnubného prsteňa môžete natrafiť na problém, ktorým je výber správnej farby zlata. Prstene zo žltého alebo ružového zlata sa hodia skôr tmavšiemu typu pokožky. Naopak, zásnubné prstene z bieleho zlata sú ideálne pre svetlejší typ pokožky.

Zásnubné prstene z kolekcie Ardiama

V našom obchode nájdete zásnubné prstene rôznych štýlov a farieb. Zásnubné prstene vyrábame z bieleho, žltého a ružového zlata. Obvykle používame 14 karátové zlato, na vašu žiadosť však vyrobíme prsteň aj z 18 karátového zlata.

Čo sa týka jednotlivých štýlov zásnubných prsteňov, štýl Solitaire je jednoduchý, klasický, ale napriek tomu vždy pôsobivý snubný prsteň s jedným diamantom v strede. Medzi vizuálne bohatšie patria štýly Pavé, Halo s kruhom diamantov okolo centrálneho diamantu; štýl Threestone, ktorý má až tri diamanty namiesto jedného ústredného či ktorýkoľvek zásnubný prsteň s postrannými diamantmi.

Prstene na mieru a zásnubné sety

Ak v našej ponuke nenájdete zásnubný prsteň, ktorý by spĺňal vaše predstavy, nevadí. Spolu s našimi dizajnérmi môžeme navrhnúť jedinečný prsteň podľa vašich požiadaviek.

Ponúkame tiež veľmi obľúbený variant, ktorým sú zásnubné sety. Ide o kombináciu zásnubného prsteňa a svadobných obrúčok, ktoré sa navzájom štýlovo a farebne dopĺňajú. Aj keď zásnubný prsteň nemusí byť výlučne rovnaký ako svadobné obrúčky, mali by ste však dodržať aspoň rovnaký farebný odtieň.

Servis a starostlivosť o zásnubný prsteň

Na všetky naše šperky vám poskytujeme doživotnú záruku a servis. Ak by sa na zásnubnom prsteni objavila vada, váš prsteň radi opravíme. Rovnako dohliadneme na kontrolu správneho osadenia kameňov, pravidelné ródiovanie a čistenie.

Keďže zlato nie je nezničiteľné, prsteň si radšej zložte pri domácich prácach, pri prácach v záhrade, počas športu či pri saunovaní, aby ste predišli jeho poškodeniu. Nezabudnite ho tiež skladovať v kvalitnej šperkovnici, ktorá životnosť vášho prsteňa ešte predĺži.

Vlastnosti našich prsteňov

Overené diamanty

Pravosť a kvalita všetkých našich diamantov s váhou od 0,2 karátu vyššie je overená GIA certifikátom.

14-karátové zlato

Ponúkame vám zásnubné prstene zo 14-karátového bieleho, žltého alebo ružového zlata.

Odolnosť a výdrž

Všetky zásnubné prstene z bieleho zlata sú ródiované. To zvyšuje ich odolnosť, kvalitu a životnosť.

Jedinečný dizajn

Ponúkame vám jedinečné diamantové zásnubné prstene. Krásne na prvý pohľad.

Prispôsobenie veľkosti

Zásnubné prstene vám v prípade potreby bezplatne upravíme na správnu veľkosť. 

Návrh podľa prianí

Ak si náhodou z našej ponuky nevyberiete, radi vám vytvoríme zásnubný prsteň na mieru.

Zaujímavé články o zásnubných prsteňoch

Získajte užitočné informácie o zásnubných diamantových prsteňoch. Zistite ako vybrať vhodný prsteň, aké vlastnosti majú diamanty a čo má najväčší vplyv na výslednú cenu.

Vyhľadávanie