Zákaznícka linka: 0907 785 362
Vážení zákazníci, naša stránka prechádza rekonštrukciou. Z uvedených dôvodov odporúčame objednávať telefonicky na t.č. 0907 785 362

Zlatníctvo

Zlatníctvo je pre každú ženu miestom mnohých prianí, každá má želanie aby vyzerala čo najkrajšie a aby sa prezentovala tým najatraktívnejším spôsobom. Aby si ženy toto želanie splnili, je prirodzené, že si obliekajú oblečenie, v ktorom vyzerajú pekne a príťažlivo a takisto si rady na seba dajú šperky vďaka, ktorým sú stredobodom pozornosti nech sú kdekoľvek. To si vyžaduje kúpu šperkov z dobrého a spoľahlivého zlatníctva.

Zlatníctva

Vzhľadom k ženskej a mužskej potrebe nosiť a prezentovať sa šperkami, každé mesto má nespočetne veľa klenotníctiev. Tieto obchody sa špecializujú na predaj šperkov, ktoré zahŕňajú zlaté, strieborné, diamantové a taktiež platinové šperky, ktoré ručne vyrábajú remeselníci. Najväčšou výhodou šperkov je ich vysoká hodnota pri ďalšom predaji. Kúpna cena nemá žiadnu spojitosť s cenou pri ďalšom predaji. Trh so zlatom a striebrom určuje ceny zlata a striebra, a preto aj starý zlatý šperk bude mať cenu dnešnej ceny zlata a nie cenu podľa tej za ktorú bol kúpený. Zlatníctva vykupujú staré šperky a vymieňajú ich za nové pri súčasnej cene.

Sortiment v zlatníctvach

Zlatníctva vystavujú celý sortiment šperkov od zlata striebra až po diamanty. Koľko ľudí toľko chutí. Niektorí ľudia milujú zlato zatiaľ čo iní preferujú diamanty. Dobré zlatníctvo by malo byť schopné uspokojiť všetky potreby jeho zákazníkov. Prirodzene sa natíska otázka, čo sa považujeme za dobré zlatníctvo.    

Ako rozpoznať dobré zlatníctvo

Je viacero kritérií dobrého zlatníctva. My sa v krátkosti budeme venovať každému z týchto kritérií.
 • Obchody by mali predávať čisté zlato a striebro spolu s ďalšími vzácnymi kameňmi ako rubíny, diamanty atď.
 • Mali by vystavovať najnovšie módne trendy.
 • Mala by existovať úplná transparentnosť pri jednaní so zákazníkmi.
 • Každé dobré zlatníctvo by malo mať prístroj na testovanie čistoty zlata, ktoré predávajú.
Zlato v jeho čírej forme je veľmi poddajné. Šperky zo 100% čistého zlata sa nedajú vyrobiť. Zlaté šperky vždy obsahujú 91,2% zlata a to výrobcovia šperkov nazývajú 22-karátové zlato. Každý zlatý šperk predávaný v dobrom zlatníctve by mal mať na sebe vyrazený pomer rýdzosti. Okrem predaja nových šperkov by tiež mali tieto obchody odkupovať staré šperky od zákazníkov a taktiež by mali mať transparentný systém odvodzovania súčasných sadzieb.  Každý šperk by mal prísť s potvrdením o čistote zlata.

Certifikáty k diamantom

V dnešnej dobe zlatníctva predávajú celý sortiment šperkov, ktorý taktiež zahŕňa diamanty. Diamant je kameň, ktorý môžete usadiť na zlatý šperk ak ho chcete skrášliť alebo zvýšiť jeho hodnotu. Diamant patrí medzi vzácne kamene a jeho identifikácia by pre laika nebola jednoduchá. Vyžaduje si odborné zaobchádzanie. Existuje viacero testov ako overiť pravosť diamantu. Na základe týchto testov sú diamanty roztriedené. Tieto testy berú v úvahu mnoho faktorov ako je napríklad počet faces/povrchových brúsov, uhol každého brúsu, lesk atď. a taktiež existujú medzinárodné normy. Triediči potom vydajú certifikát pre každý diamant. Mali by ste sa uistiť, že tieto dokumenty pravosti vám budú dostupné pri každej kúpe diamantového šperku. Na svete existuje viacero agentúr, ktoré vydávajú certifikáty pravosti pre diamanty. Niektoré z nich sú:
 • Gemological Institute of America (GIA)
 • International Gemological Institute (IGI)
 • American Gemological Society (AGS)
 • European Gemological Laboratory (EGL)
Bolo by od vás rozumné aby ste si vyžiadali certifikát od týchto agentúr pri kúpe diamantov od klenotníka. Dobré zlatníctvo vám tieto dokumenty vydá bez vyžiadania.

Puncový úrad a klenoty

Punc je certifikátom čistoty zlata. Je veľmi ťažké rozoznať šperk z pravého zlata od toho falošného len voľným okom. Existujú však štátne agentúry, ktoré certifikujú čistotu zlata, ktoré si kupujete. Punc je jednou z nich. Puncovanie zlata je potrebné pre ochranu kupujúcich. Obdržaním Puncového certifikátu si môžete byť istí, že ste si kúpili šperk z pravého zlata. Agentúra vydáva tieto certifikáty po uistení sa, že zlato je v súlade s medzinárodnými štandardmi o kvalite a čistote. Aby ste sa naozaj uistili o pravosti zlata, mali by ste hľadať punc na danom šperku. Každá krajina má svoje vlastné puncové štandardy. Na Slovensku vykonáva túto pôsobnosť Puncový úrad SR. Každý šperk by na sebe mal mať punc. Výhody kúpy puncovaných a certifikovaných šperkov:
 • Môžete by si byť istí, že ste si kúpili pravé zlato.
 • Tento certifikát sa vám hodí pri predaji starších šperkov.
 • Certifikát zaručuje úroveň čistoty zlata. Môžete si byť istí, že zaplatíte správnu cenu za vaše šperky.
Práve ste videli aký dôležitý je certifikát pri kúpe zlatých a tak isto aj diamantových šperkov. Koniec koncov sú to vaše ťažko zarobené peniaze. Tie by ste mali minúť rozumne a konštruktívnym spôsobom. Trocha obozretnosti pri nákupe šperkov vám neskôr prinesie pokoj. Naše zlatníctvo sa nachádza v Bratislave a ponúka široký výber diamantových a zlatých šperkov. Zlatníctvo Zásnubný prsteň Adele princess ZÁSNUBNÝ PRSTEŇ ADELE PRINCESS Zlatníctvo - Briliantové-náušnice BRILIANTOVÉ NÁUŠNICE DAMIANA    
vrátenie 30 DNÍ NA VRÁTENIE ALEBO ÚPRAVU ŠPERKU
vrátenie DOPRAVA ZDARMA
vrátenie LUXUSNÁ KRABIČKA ZDARMA
vrátenie CERTIFIKOVANÝ TOVAR